پیش‌بینی تولید ۲.۴ میلیون تن برنج/ تولید سیب‌زمینی کاهش نمی‌یابد

عباس کشاورز

معاون وزیر جهاد کشاوزی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزارتن برنج سفید در کشور تولید شود ،گفت: ما قصد کاهش تولید سیب‌زمینی را نداریم.
عباس کشاورز با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزارتن برنج سفید در کشور تولید شود، اظهارداشت: سال گذشته پیش‌بینی ما برای تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزارتن بود اما در نهایت حدود ۲ میلیون تن برنج در کشور تولید شد.

وی سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم حمایت از کشت برنج در استان‌های غیرشمالی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما همچنان این سیاست را دنبال می‌کنیم، بر اجرای آن تاکید داریم و امسال نیز آن را به استان‌های مربوطه ابلاغ کرده‌ایم.

کشاورز درباره مقدار کاهش سطح زیر کشت در استان‌های غیرشمالی طی سالجاری، اضافه کرد: هنوز کشت در این نقاط انجام نشده است؛ از آنجایی که استان‌های مذکور جز نقاط گرم کشور هستند معمولا کشت دوم در آنجا انجام می‌شود.

معاون امور زارعت وزارت جهاد کشاورزی درباره تولید سیب زمینی نیز گفت: تولید این محصول نیز مانند سال قبل و حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ تا ۵ میلیون و ۳۰۰ هزارتن است.

کشاورز با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی قصد کاهش تولید سیب زمینی را ندارد، اظهارداشت: سیب زمینی بعد از گندم، دومین محصول پر مصرف در میان مردم است بنابراین چرا باید تولید آن را کاهش دهیم؟

وی با اشاره به اینکه برای بهبود بازار این محصول مقداری از آن باید صادر شود، ادامه داد: ممکن است میزان صادرات سیب زمینی کم و زیاد شود اما ما میزان تولید آن را نمی‌توانیم کاهش دهیم.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی شرایط تولید گندم و کلزا را نیز در سالجاری بسیار مطلوب توصیف کرد./ مهر

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی