مشوق صادراتی نسخه دامداران را پیچید

خوراک دام

محمد رضا ملا صالحی مدیر کل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مشوق های صادراتی اظهار داشت: تا کنون مشوق های صادراتی ابلاغ نشده و همواره پیش بینی می شود که طی این هفته پس از تایید هیات وزیران مصوب شود.

وی افزود: مشوق های صادراتی و خرید توافقی شیر خام برای جبران ضرر و زیان دامداران از سوی دولت به تصویب رسیده چرا که در غیر اینصورت امکان رقابت صادرکنندگان در بازارهای هدف با صادرکنندگان وجود نداشته است.

ملا صالحی در پاسخ به این سوال که برخی از دامداران با مشوق های صادراتی مخالف هستند، بیان کرد: ۱۴۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی رقمی نیست که منجر به افزایش سرانه مصرف شود ضمن اینکه بخش خصوصی با هزینه های خود بازار صادراتی ایجاد کردند که در شرایط فعلی با شرکت های لبنی در بازار های هدف امکان رقابت ندارند لذا از این رو لازم است که دولت بخش خصوصی را حمایت نماید.

وی با اشاره به اینکه امکان افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی سرانه مصرف وجود دارد، گفت: با فرهنگ سازی و حفظ ابزارهای تولید در دامداری ها بایستی سرانه مصرف را افزایش دهیم چرا که در صورت حذف مشوق های صادراتی و توقف صادرات دامداران مجبور به حذف دام می شوند که این امر به نفع هیچ کس نیست.

مدیر کل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی ادامه داد: با توجه به بهانه های مختلف کارخانه ها مبنی بر کاهش صادرات و تقاضا در بازار های داخلی همواره لازم است که دولت فورا مشوق های صادراتی را تخصیص دهد چرا که این امر تاثیر بسزایی در حل این بحران به همراه دارد.

ملا صالحی با اشاره به برنامه ششم توسعه بیان کرد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که میزان تولید از مرز ۹ میلیون به ۱۲٫۵ میلیون تن برسد که در این میان تنها بازار صادراتی است که این امر را تحقق بخشد.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی