لیمو‌ترش ،گرانِ بی‌کیفیت

لیمو ترش
ابوالقاسم حسن پور مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تولید لیمو ترش اظهار داشت: زمان برداشت لیموترش از نیمه تیرماه در هرمزگان و جنوب کرمان آغاز شده و تا نیمه شهریور ماه و اواخر مهر دراستان های فارس، خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد ادامه دارد.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ هزارتنی تولید لیمو ترش گفت: امسال پیش بینی می شود که حدود ۴۸۰ الی ۵۰۰ هزارتن لیمو ترش در کشور تولید شود و این درحالیست که سال گذشته ۴۲۰ الی ۴۳۰ هزارتن لیمو ترش تولید شده است.

حسن پور ادامه داد: در حال حاضر که فصل تولید لیمو ترش نیست و با افزایش قیمت در بازار مواجه هستیم، لذا باغداران ترجیح داده اند که مقداری از محصول خود را وارد بازار کنند اما باید گفت که این محصول از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری با اشاره به اصلاح باغات بیان کرد: در برنامه اصلاح باغات علاوه بر احداث باغات جدید برخی از باغ های قدیمی با عملیات تغذیه، هرس و کنترل علف های هرز و استفاده از آبیاری تحت فشار بهسازی شدند .

گفتنی است که با عملیات بهسازی ضمن افزایش تولید در سال های آتی قیمت ها نیز کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به قاچاق لیمو ترش افزود: قاچاق در بخش کشاورزی همراه با ورود آفات مختلف است چرا که کنترل و نظارت بر آفات از دسترس سازمان حفظ نباتات خارج است.

حسن پور تصریح کرد: قاچاق باید توسط نیروی انتظامی کنترل شود چرا که اگر در مناطق تولید وارد شود می تواند تولید را تحت الشعاع خود قرار دهد و درنهایت مشکلات زیادی به این بخش وارد کند.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی