قاچاق پیاز زعفران به چین/ تولید و صادرات طلای سرخ در خطر است

زعفران

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه سال‌های زیادی است که پیاز طلای سرخ به چین و افغانستان قاچاق می‌شود، گفت: اگر این وضع ادامه یابد، تولید و صادرات ما با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا میری اظهارداشت: زعفران و جایگاه آن در کشور موضوعی است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه ایران با تولید ۹۲ درصدی طلای سرخ، اولین و بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا محسوب می‌شود، به قاچاق این محصول نیز اشاره کرد و افزود: سال‌های زیادی است که پیاز زعفران به چین و افغانستان قاچاق می‌شود اما این موضوع همواره از سوی مسئولان و مقامات مربوطه رد شده است.

میری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نباید پیاز زعفران از کشور خارج شود، به راهکارهای حفظ این محصول نیز پرداخت و گفت: سه راهکار برای حفظ جایگاه زعفران وجود دارد؛ جلوگیری از خروج پیاز زعفران از کشور، حمایت از تولید داخلی برای حفظ بازار ایرانی و حمایت از صادرات زعفران از جمله این موارد است.

وی تصریح کرد: پیاز زعفران تحت هر شرایطی نباید از کشور خارج شود این وضع اگر ادامه یابد، قطعا ایران تولید و صادرات زعفران خود را از دست می دهد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی