بارندگی‌های برزیل شکر ایران را گران کرد

نیشکر

دبیر هیئت مدیره انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر از افزایش قیمت شکر به ۲۸۵۰ تومان خبر داد و در مورد علت این افزایش قیمت گفت: اشکال ایجاد شده بارندگی های ۴۰ روزه برزیل بود که بارگیری به منظور واردات کمکی را متوقف کرد.
بهمن دانایی به بالا رفتن قیمت شکر طی روزهای اخیر اشاره کرد و از کاهش قیمت ها در آینده نزدیک خبر داد.

دبیر هیئت مدیره انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر در خصوص چرایی این افزایش قیمت گفت: «ما نیز راضی نیستیم قیمت شکر بالا رود. اگر مصرف شکر عادی تر شود، برای مردم نیز مفید تر است ولی این مسئله دلیل نمی شود قیمت شکر افزایش یابد.»

وی نرخ مصوب شکر را کیلویی ۲۳۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: « قیمت شکر امروز تا ۲۸۰۰ تا ۲۸۵۰ تومان نیز گزارش شده است. کارخانجات قند و شکر فصلی کار می کنند و اشکال ایجاد شده بارندگی های ۴۰ روزه برزیل بود که بارگیری به منظور واردات کمکی را متوقف کرد.»

دانایی ادامه داد: «در همین وادی بحث شکر را در بورس عرضه کردیم. ولی چون عرضه به خوزستان متمرکز بود، دلال ها وارد بحث شدند و شکر را جمع آوری کردند و دیدیم که به دست توزیع کننده نمی رسد.»

وی همچنین به تخلف واحدهای صنفی در بعد آزادفروشی شکر اشاره کرد و گفت: «ما این مسئله را پیش بینی کردیم و آن ۴۰ روز توقف ما را غافلگیر کرد و خوشبختانه با ورود کشتی ها، این مسئله را حل می کند و باید از مصرف کنندگان عذرخواهی کنیم.»

دانایی گفت: «قیمت شکر باز می گردد ولی قیمت اقلام مرتبط مثل شیرینی برنمی گردد و از امروز ۸ تا ۱۰ هزار تن شکر در بورس کالا عرضه شده و با بارگیری و رسیدن کشتی های شکر برزیلی این مشکلات بر طرف خواهد شد.»/ تسنیم

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی