۲۰ درصد شاغلان در بخش کشاورزی مشغول کارند

کشاورزی

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی از کمبود سرمایه رنج می برد، گفت: جمعیت این بخش ۲۰ درصد شاغلان کشور را تشکیل می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس کشاورز در مراسم افتتاح باشگاه کشاورزان و راه اندازی سامانه تلفن گویای ۱۵۵۹ شرکت خدمات حمایت کشاورزی اظهارداشت: با راه اندازی این باشگاه و سامانه تلفن گویا، هزینه های کشاورزی کاهش می یابد و کشاورزان از خدمات، اطلاعات و کمک های فنی بدون حضور و صرف هزینه به صورت شبانه روزی بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی، بخش ضعیف و کوچکی نیست، افزود: جمعیت این بخش ۲۰ درصد شاغلان کشور را تشکیل می دهد و ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم یا کوچک بشماریم.

کشاورز با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه تلفن گویا و افتتاح باشگاه کشاورزان، جریان جدید و عالمانه است، تصریح کرد: تمام کسانی که می توانند کمک های علمی و فنی در این زمینه انجام دهند، باید به میدان بیایند تا همه چیز برای کشاورز روشن و شفاف باشد. به عنوان مثال، اگر کشاورزی به این سایت مراجعه می کند تا ببیند برای خرید یک دام می تواند وام دریافت کند، باید همه چیز برایش آنجا روشن و شفاف باشد.

معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه مسئولان باید کمک کنند که اطلاعات کافی در سامانه فوق قرار بگیرد، افزود: خود کشاورزان نیز باید در این زمینه مشارکت داشته باشند و تقاضاهای خود را مطرح کنند.

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی همچنین با بیان اینکه بخش کشاورزی از کمبود سرمایه به صورت تاریخی رنج می برد، گفت: این یکی از نارسایی های جدی بخش کشاورزی کشور است.

کشاورز، سرمایه را شامل منابع مالی، تکنولوژی و مدیریت عنوان کرد و افزود: کشاورزی ما با چند چالش جدی مواجه است که اگر آنها را متعادل و کمتر کنیم، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه یکی از این چالش‌ها مسئله آب است، ادامه داد: علاوه بر این، هزینه تمام شده محصولات ما نیز زیاد است و وقتی قیمت تمام شده بالا می رود، ممکن است جامعه نسبت به قیمت‌ها معترض باشد و مصرف کنندگان آسیب ببینند. ضمن اینکه قاچاق کالا به کشور نیز افزایش پیدا می کند.

کشاورز با بیان اینکه با توجه به محدودیت منابع ما نمی توانیم زمین جدیدی برای کشت محصول داشته باشیم، گفت: بنابراین ما غیر از مناطقی که پر آب هستند، امکان توسعه کشت نداریم.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: امروزه نمی توانیم کشاورزی را با روش‌های گذشته اداره کنیم و همه ما باید بپذیریم که فضای جدید نیاز به تغییرات اساسی دارد و ما باید فرضیات گذشته را سریعاً از ذهن خود پاک کنیم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته نسبت به اینکه چه کسی، چه محصولی کشت می کند، حساسیت زیادی نداشتیم اضافه کرد: اما در حال حاضر برای حفظ منابع ملی نمی توانیم چنین حساسیت هایی نداشته باشیم. به عنوان مثال ما نباید چشممان را بر روی کشت برنج جز در نقاطی که پر آب هستند ببندیم.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی