وضعیت غذا و تغذیه در کشور به طورمستمر پایش می شود

هدایت حسینی

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور به عنوان یک انستیتوی ملی، برنامه ای را طراحی کرده است که بتواند وضعیت غذا و تغذیه کشور را به صورت مستمر مورد پایش قرار دهد.
هدایت حسینی در جلسه کارگروه تخصصی امنیت غذایی و تغذیه افزود: این برنامه، براساس یک نظام مراقبت بسیار مبتنی بر آخرین منابع علمی دنیا طراحی شده که در آن به مراقبت، بررسی ریز مغذی ها، سبد غذایی مردم کشور در اقلیم های مختلف در گروه های سنی و جنسی مختلف، بیوشیمیایی و عوامل خطری که در ارتباط با تغذیه مردم است، توجه ویژه شده است.
حسینی اظهار داشت: در این برنامه به چهار عامل، مقدار نمک، شکر، چربی و اسیدهای چرب؛ که وزارت بهداشت به عنوان هدف تعیین کرده هم توجه شده است.
وی با بیان اینکه برنامه ملی مراقبت یک برنامه کشوری است، اظهار امیدواری کرد که با حمایت های وزارت بهداشت این برنامه از نیمه دوم امسال اجرا شود.
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور افزود: اطلاعات این برنامه مستمر و دائمی است که بعد از راه اندازی می تواند در اختیارات مسئولان کشور و وزارتخانه های بهداشت، جهاد کشاورزی، تعاون، رفاه، صنعت، معدن و تجارت و دیگر سازمان ها و ارگان هایی که در حوزه غذا و تغذیه فعالیت دارند، قرار گیرد و همچنین در سیاست گذاری ها و سرمایه گذاری های کلان ملی استفاده شود.
حسینی در ادامه گفت: این برنامه به عنوان بخشی از برنامه نظام سلامت کشور می تواند در پیشگیری و کاهش بیماری های مرتبط با غذا موثر باشد و تاثیرات مثبتی در نظام سلامت کشور و طرح تحول سلامت دارد و در نهایت منجر به ارتقای سلامت مردم می شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی