قیمت برنج در شمال ۱۰ هزار تومان است

برنج

دبیر انجمن برنج کشور با بیان اینکه افزایش قیمت برنج طبیعی است، گفت: قیمت برنج هر ساله قبل از فصل برداشت، به میزان اندک افزایش می‌یابد که قیمتها مجدد با آغاز برداشت، کاهش می‌یابد.
جمیل علیزاده شایق در مورد دلیل افزایش قیمت برنج در ماه مبارک رمضان گفت: این افزایش قیمت طبیعی است و ربطی به ماه مبارک رمضان ندارد.

دبیر انجمن برنج کشور با بیان اینکه افزایش اخیر قیمت برنج بر اثر نزدیک شدن به فصل برداشت است، افزود: قیمت برنج هر ساله در خرداد و تیر و قبل از آغاز برداشت، اندکی افزایش می‌یابد که این افزایش تا اواخر مرداد ادامه دارد.

علیزاده شایق تصریح کرد: افزایش تقاضای برنج در ایام محرم، رمضان، و عید هر ساله منجر به افزایش اندک قیمت برنج و سوء استفاده فروشندگان می‌شود، اما هیچ گاه در این ایام قیمت در حد زیادی افزایش نمی‌یابد.

وی با اشاره به افزایش قیمت برنج در شب عید امسال تصریح کرد: آن افزایش قیمت کنترل و پس از یک ماه متعادل شد.

دبیر انجمن برنج کشور تصریح کرد: هر سال با آغاز فصل برداشت و در ۲ یا ۳ ماهه برداشت برنج حدود ۲ میلیون تن از برنج تولیدی کشور به بازار وارد می‌شود و قیمتها با اشباع بازار کاهش می‌یابد.

علیزاده شایق تصریح کرد: اما بعد از فصل برداشت علیرغم اینکه میزان تقاضا تغییری نمی‌کند، قیمت برنج با شیب ملایم بالا می‌رود، بنابراین در مجموع افت و خیز قیمت‌ها در بازار برنج تا حدود زیادی طبیعی و بستگی به شرایط بازار و فصل برداشت دارد.

وی شرایط قیمت برنج در شمال کشور را خیلی طبیعی عنوان کرد و گفت: متاسفانه در بازارهای بزرگی مثل تهران شرایط متفاوت است و نه تنها برنج با ناخالصی و درصد زیادی خرده عرضه می‌شود، بلکه ایام محرم، رمضان و عید هم دستاویز افزایش قیمت‌ها قرار می‌گیرد.

دبیر انجمن برنج کشور شرایط تولید برنج در سال جاری را خوب عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی حداقل میزان برداشت برنج ۲ میلیون تن خواهد بود.

وی میزان بارش در خرداد ماه را رضایت بخش عنوان کرد و اظهار داشت: در چند روز اخیر در استان‌های شمالی کمی هوا سرد شده که در صورتی که این سرمای هوا تا پایان هفته متوقف نشود ممکن است خسارت ناچیزی به محصول برنج وارد کند.

علیزاده شایق با اشاره به اینکه هر سال خزانه‌گیری در فروردین ماه انجام می‌شد، بیان داشت: امسال خزانه‌گیری به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی در اواسط اسفند انجام شد، بنابراین برداشت این محصول تا حدی زودتر انجام می‌شود.

دبیر انجمن برنج تصریح کرد: البته این اقدام به دلیل کشت مجدد برنج هم بوده است، تا بدین ترتیب در زمین‌هایی که مستعد کشت مجدد هستند، برنج زودرس کشت و برداشت شود.

وی قیمت هر کیلو برنج طارم مرغوب در شمال کشور را ۱۰ هزار تومان عنوان کرد./ فارس

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی