خرید ۳۹ هزار تن برگ سبز‌ چای/ افزایش ۱۵ درصدی تولید امسال

محمد ولی روزبهان

در شرایطی که وضعیت بارش‌ها در سال جاری مناسب بوده است، رییس سازمان چای اعلام کرد که در صورت ادامه این شرایط مساعد جوی در تابستان، افزایش ۱۵ درصدی تولید و برداشت ۹۵ هزار تن برگ سبز چای محقق می‌شود.

محمد ولی روزبهان اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۳۹ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده است که وضعیت تولید از نظر کمی و کیفی بسیار مناسب بوده و نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش محصول داشته‌ایم.

وی افزود: امسال حدود ۲۲ هزار هکتار از باغات مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در صورت مساعد بودن شرایط جوی و نزولات آسمانی پیش‌بینی می‌شود بیش از ۹۵ هزار تن برگ سبز چای برداشت شود که از این میزان حدود ۲۳ هزار تن چای خشک تولید می‌شود. در صورت تحقق پیش‌بینی ها افزایش تولید نسبت به سال گذشته به حدود ۱۵ درصد خواهد رسید.

رییس سازمان چای ادامه داد: وضعیت بارندگی خوب بود که البته در حال حاضر دوباره نزولات جوی کاهش یافته است. اما اگر در تابستان نیز چند بارش مناسب داشته باشیم می‌توان افزایش تولید را تا بیش از ۹۵ هزار تن نیز پیش‌بینی کرد.

رییس سازمان چای گفت: علت این افزایش کمی و کیفی تولید نزولات جوی، شرایط آب و هوایی مناسب، انجام عملیات به زراعی و رسیدگی مناسب به باغات طی سال‌های گذشته از سوی باغداران بوده است که البته با حمایت‌ها و مساعدت‌های دولت همراه شد./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی