بیستمین کارخانه لبنی در فارس تعطیل شد

کارخانه لبنی

یک کارخانه دیگر به صنایع لبنی تعطیل شده فارس اضافه شد، واحدی که در این حوزه در لارستان ، همین هفته به تعطیلی کشیده شد. این بیستمین کارخانه لبنی در سطح فارس است که در این سال ها به تعطیلی کشیده شده است
مدیرعامل صنایع شیر و فرآورده های لبنی فارس با اعلام تعطیلی این کارخانه در هفته جاری گفت: از ۵۱ کارخانه لبنی فارس، ۲۰ کارخانه تعطیلند و ۳۱ کارخانه دیگر نیز با کمتر از نیمی از ظرفیت خود کار می کنند.
به گزارش خبرنگارمجله صنایع غذایی ایران به نقل از خبر جنوب : ابراهیم معتمدی افزود: عوامل مختلفی در این تعطیلی دخیل است که مهمترین آن بالارفتن هزینه تولید و به خصوص هزینه انرژی ناشی از اجرای هدفمندی یارانه ها، قطع یارانه های شیر و کاهش شدید مصرف فرآورده های لبنی است به گونه ای که این روزها مصرف فرآورده های لبنی به کمتر از ۷۰ کیلو رسیده است.
وی محدودبودن بازارهای خارجی فرآورده های لبنی را در تشدید این وضعیت، موثر دانست و گفت: متاسفانه ۴ ماه است حتی بازار عراق به روی محصولات فارس به دلیل گذاشتن تعرفه ۳۲ درصدی واردات و دریافت این تعرفه از صادرکنندگان ایرانی، بسته شده است و علاوه بر آن کشور عراق استانداردهای خاصی را برای محصولات لبنی ایرانی درنظر گرفته است.
معتمدی تصریح کرد: متاسفانه با وجود تعطیلی تعدادی از کارخانجات لبنی استان و همچنین ظرفیت پائین تولید در کارخانجات فعال فارس، هنوز نمی توانیم همان شیر جذب شده به کارخانجات را تبدیل به محصول کنیم و مجبوریم بخشی از این شیر را خشک نماییم چرا که بازاری برای آن وجود ندارد.
مدیرعامل صنایع شیر و فرآورده های لبنی فارس با بیان اینکه پائین بودن قدرت خرید مردم باعث شده تا مصرف فرآورده های لبنی به حداقل برسد، ادامه داد: در حال حاضر از حدود ۱۷۰۰ تن شیر تولیدشده در دامداری ها فقط ۱۲۰۰ تن آن جذب کارخانجات می شود که از همین میزان نیز ۱۵۰ تن آن تبدیل به شیرخشک شده و قابل مصرف توسط مردم نیست.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی