انتقاد چایکاران از دولت/ مطالبات کشاورزان را به موقع بپردازید

چای

رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه دولت باید مطالبات چایکاران را به موقع پرداخت کند، گفت: برداشت برگ سبز چای در چین اول امسال نسبت به سال قبل حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.

ایرج هوسمی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه شنیده می‌شود دولت تصمیم گرفته قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای را ۱۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش دهد، اظهارداشت: هنوز چیزی در این زمینه ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه چایکاران توقع داشتند نرخ خرید تضمینی نسبت به سال گذشته حداقل ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: با توجه به افزایش دستمزد کارگران ما انتظار داشتیم این اتفاق رخ دهد.

رئیس اتحادیه چایکاران در پاسخ به این پرسش که از افزایش ۱۲ درصدی نرخ خرید تضمینی رضایت دارید؟ افزود: ما چاره‌ای نداریم، قدرت مقاومت و دفاع نداریم، تسلیم می‌شویم و به تصمیم دولت احترام می‌گذاریم امیدواریم مسئولان آن را برایمان جبران کنند.

هوسمی با بیان اینکه دولت باید مطالبات چایکاران به موقع پرداخت کند، ادامه داد: کشاورزان چایکار از مهر تا اردیبهشت‌ماه حتی یک دینار درآمد از باغ خود ندارد اما در همین مدت باغات نیاز به رسیدگی و هزینه دارند بنابراین باید مطالبات او به موقع پرداخت شود که بتواند از پس هزینه‌های خود برآید.

وی با اشاره به اینکه تنها مختصری از مطالبات چین اول چای به کشاورزان پرداخت شده است، اضافه کرد: در چین اول امسال نسبت به سال قبل حدود ۲۵ درصد افزایش تولید داشتیم ضمن اینکه چین دوم برگ سبز چای از یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.

به گفته رئیس اتحادیه چایکاران سال گذشته قیمت تضمینی برگ سبز درجه یک ۲۱۸۰ و درجه دو ۱۲۱۰ تومان بوده است. ‌

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی