آغاز خرید شیرخام مازاد دامدارن از خرداد در ۵ استان

حسین صفایی

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: از ابتدای خرداد طرح خرید حمایتی شیر خام دامداران در ۵ استان اصفهان، تهران، البرز، قزوین و خراسان رضوی با قیمتی که کمیته استان مربوطه تعیین کند انجام می‌شود.
حسین صفایی در خصوص خرید شیرخام مازاد دامداران اظهار کرد: سال گذشته نیز این طرح برای کنترل و مدیریت بازار شیرخام در سراسر کشور اجرا شد و در سال جاری نیز از ابتدای خرداد طرح خرید حمایتی شیر خام در ۵ استان اصفهان، تهران، البرز، قزوین و خراسان رضوی آغاز می‌شود .

وی درباره نرخ خرید حمایتی شیرخام گفت‌: در هر استان کمیته تشخیص در سازمان های جهاد کشاورزی حضور دارند و این کمیته قیمت خرید شیرخام را بر اساس کیفیت و شرایط بازار هر منطقه تعیین خواهد کرد بنابراین قیمت خاصی را برای خرید حمایتی شیر خام تعیین نکردیم.

رئیس سازمان مرکزی تعاونی روستایی گفت : در مذاکراتی که با کارخانه های فرآوری شیرخام و کارخانه های تولید شیرخشک داشتیم قرار است این کارخانه ها شیر را به خامه، کره و شیرخشک تبدیل کنند.

صفایی افزود: سال گذشته در انتخاب کارخانه های شیرخشک با مشکلاتی مواجه شدیم که برخی از آنها از خرید شیرخام سر باز زدند اما در این دوره کارخانه‌هایی با سطح استاندارد بالاتر و کیفیت بهتر در تولید فرآورده ها در ۵ استان کشور انتخاب شدند.

رئیس سازمان مرکزی تعاونی روستایی با بیان اینکه در هر استان با یک تا سه کارخانه فرآوری شیرخام قرار داد بسته ایم گفت‌: قرار است ، روزانه هزار تن شیرخام از دامداران خریداری شود و چنانچه بازار با این میزان خرید به تعادل نرسد میزان خرید بیشتر از ۱۰۰۰ تن خواهد بود./ تسنیم

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی