۱۲۰ هزار تن خرمای تولیدی در خوزستان قابلیت صادرات دارد

خرما

اهواز – مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ۱۲۰ هزار تن تولیدات خرمای تولیدی در خوزستان قابلیت صادرات دارد که در حال حاضر فقط ۵۰ درصد آن صادر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حلیم کوتی پیش از ظهر امروز دوشنبه در نشست با اعضای خانه کشاورز و اعضای هیئت روسی اظهار کرد: همواره سعی کرده ایم که متناسب با نیاز بازارهای جهانی محصولات کشاورزی را در استان خوزستان تولید کرده و افزایش دهیم.

وی افزود: یکی از مهمترین و بیشترین تولیدی که بازارهای جهانی امروزه برای صادرات آمادگی دارند سبزی و صیفی غده ای و برگی با حدود تولید قریب به سه و نیم میلیون تن است که بنا به نیاز امکان افزایش هم داریم.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: خرما یکی دیگر از محصولات خوزستان است که از این منظر جزو دو استان اول تولیدکننده خرما در کشور است، در دنیا هفت میلیون تن خرما تولید می شود که یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن آن در ایران و ۲۰۰ هزار تن آن یعنی ۲۵ درصد تولید کشور متعلق به خوزستان است.

کوتی ادامه داد: حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن حجم صادرات خرما در جهان است و ۱۲۰ هزار تن آن یعنی حدود ۱۰ درصد سهم کشور ایران و سهم خوزستان نیز ۶۰ تا ۷۰ هزار تن حدود ۶۰ درصد صادرات کشور است.

وی اضافه کرد: البته ۱۲۰ هزار تن تولیدات خرمای تولیدی در خوزستان قابلیت صادرات دارد که در حال حاضر فقط ۵۰ درصد آن صادر می شود.

کوتی همچنین عنوان کرد: در همین راستا شاخص های غذایی و استاندارد و همچنین بسته بندی های مورد علاقه کشور روسیه را می توانیم برای صادرات لحاظ کنیم و تجربه این صادرات به روسیه را هم اکنون را در دزفول داریم.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان در پایان افزود: در حال حاضر نیز محصولات کشاورزی خوزستان به اروپا، عراق و سوریه بر اساس معیارهای کشورهای متقاضی محصولات را صادرات و تحویل می دهیم.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی