کاهش دریافت کالری ایرانی ها از قند و چربی

کالری

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، گفت: کاهش دریافت کالری مردم از طریق کاهش قند، چربی و نمک، مهم ترین هدف سازمان غذا و دارو در سال ۹۵ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر بهروز جنت در همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت در مرکز همایش های صداوسیما، با تاکید بر ضرورت حمایت سازمان‌های نظارتی و صنایع غذایی برای کنترل بیماری‌های غیر واگیر گفت: بیشترین مخاطره جامعه ما بیماری‌های غیرواگیر است که خطرناکترین و مرموزترین آن‌ها دیابت است.

وی با اشاره به اینکه، کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر نظیر دیابت در آینده نزدیک تمام بودجه های سلامت خود را به سمت خود می کشاند، افزود: در همین راستا کاهش دریافت کالری از طریق کاهش قندهای ساده، چربی و نمک از اولویت‌های کاری این سازمان در سال ۹۵ است.

به گفته جنت، برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر کمک سازمان های نظارتی و صنایع غذایی لازم است و کاهش دغدغه های تولید کنندگان و تامین کنندگان مواد غذایی از دیکر برنامه های امسال سازمان غذا و داروست که به این منظور سامانه ttac را راه اندازی کردیم که در ماه جاری قسمت مربوط به ثبت واردات مواد اولیه فعال می‌شود.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: دریافت پروانه از طریق این سامانه از دیگر برنامه های امسال سازمان غذا و داروست تا هرکسی که می‌تواند محصول خوب با فرمولاسیون مناسب سلامت ارائه دهد تا با ثبت در این سامانه و حذف بروکراسی‌های اداری با تنوع بیشتر و تمرکز بر ارتقای سلامت محصولات خود در راه اهداف سلامت محور گام بردارند.

دجنت گفت: امیدوارم بتوانیم با این شیوه تنوع محصولات غذایی و سلامت‌محور را که دغدغه مردم است، ایجاد کرده و محصولی خوب با اندازه کافی و در راستای اهداف سلامت‌محور در اختیار مردم قرار دهیم. بنابراین امیدواریم با کمک شما تولیدکنندگان به این اهداف دست یابیم.

در این مراسم با حضور وزیر بهداشت از سایت www.ttac.ir رونمایی شد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی