واردات شیر خشک ضربه ای مهلک به صنعت دامداری

شیر خشک

علیرضا عزیز اللهی رئیس اتحادیه دامداران کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به واردات شیر خشک به کشور اظهار داشت: با توجه به آنکه شیر خشک تنها در صنعت لبنیات و مواد غذایی کاربرد دارد، می توان گفت که واردات آن معضل بزرگی را برای گاوداران ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه علی رغم همه ممنوعیت ها سال گذشته ۸ هزار تن شیر خشک به کشور وارد شده، گفت: اخیرا ۵ هزار تن شیر خشک وارد گمرک شده و از طرفی مقادیر قابل توجهی پشت مرزهای کشور است که امکان ورود آن به کشور هست و به همین خاطر انتظار داریم که مسئولان مربوطه و وزیر جهاد کشاورزی نسبت به این موضوع حساس باشند و آنرا یک پدیده عادی تلقی نکنند.

عزیزاللهی با اشاره به اینکه هر کیلو شیر خشک معادل ۱۲ کیلو شیر خام است ، افزود: با توجه به اینکه سالانه صنایع لبنی تنها ۵ میلیون تن شیر خام جذب می کنند باید گفت که واردات ۱۰ هزار تنی شیر خشک می تواند فشار زیادی به صنعت دامداری وارد کند چرا که مقادیر زیادی هر ساله نیز به صورت قاچاق وارد کشور می شود که امکان رصد آن وجود ندارد.

رئیس اتحادیه دامداران در خصوص تولید سالیانه شیر خام بیان کرد: آمار دقیقی در خصوص میزان تولید شیر خام وجود ندارد چرا که مرکز آمار تولید شیر خام را ۷ میلیون تن و وزارت جهاد کشاورزی ۸٫۸ دهم میلیون تن اعلام کرده ، اما آنچه قدر مسلم این است که صنایع لبنی تنها ظرفیت جذب ۵ میلیون تن شیر خام را در سال دارند.

وی با اشاره به قیمت تمام شده شیر خام و کاهش صادرات محصولات لبنی اظهار داشت: تکنولوژی های پیشرفته و ارزانی خوراک دام و پرداخت سوبسید و یارانه صادراتی در کشورهای توسعه یافته موجب شده که هزینه های تمام شده تولید شیر خام آنها در مقایسه با کشور ما ارزان تر باشد .

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی