واردات ایران از روسیه به اوج رسید!

صادرات و واردات

در شرایطی که میانگین تجارت خارجی ایران با کشورهایی نظیر روسیه در پایان سال گذشته روند نزولی از خود به نمایش گذاشته بود، در فروردین امسال با رشد قابل توجهی مواجه شد.
آمارهای تجارت خارجی ایران در فروردین ۱۳۹۵ نشان می‌دهد که واردات از روسیه در این ماه نسبت به زمان مشابه سال گذشته، رشد ۴۳۳٫۸ درصدی داشته و از رقم ۲۴٫۷۵ میلیون دلار به ۱۳۲٫۱۲ میلیون دلار رسیده است.

روابط تجاری ایران و روسیه با توجه به حصول توافق هسته‌ای ایران با ۱+۵ موسوم به برجام که موجب گشایش مبادی اقتصادی و رفع تحریم‌های پولی و بانکی کشور شد، رفت و آمدهای تجار و هیات‌های تجاری و بازاریابی از سراسر دنیا به ایران را به همراه داشت که در این بین تجار و مسئولان روسیه از جمله هیات‌های پر جمعیتی بودند که سال گذشته به ایران آمدند.

در حالی که انتظار می‌رفت حاصل اقامت یک هفته ای این هیات ۳۰۰ نفره روس در ایران باعث افزایش میانگین تجارت خارجی ایران با این کشور شود، اما آمار تجارت ایران و روسیه در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۳، کاهشی حدود ۲۷٫۵ درصدی داشت که متعاقب آن نیز صادرات سال گذشته نسبت به سال قبل خود ۲۲٫۷ درصد کاهش داشته است.

اما با این وجود آمارهای مقدماتی نشان می‌دهند که وضعیت تجارت خارجی بین دو کشور ایران و روسیه از ابتدای امسال دوباره روند صعودی به خود گرفته است که در گام اول رشد ۵٫۳ برابری واردات از روسیه گواه این مطلب است./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی