نوآوری در تهیه آب آشامیدنی

Warka Water

یک طراح ایتالیایی ‌روشی جدید برای تهیه آب آشامیدنی ابداع کرد. این روش با گرفتن و متراکم کردن رطوبت هوا، آب آشامیدنی تولید می‌کند. شاید نام «آب وارکا» برای شما بیانگر چیزی نباشد اما، این نوآوری در حال ایجاد انقلابی بزرگ در زندگی میلیون‌ها نفر ساکن در مناطق خشک و روستایی است که دسترسی به آب سالم ندارند. این نوآوری می‌تواند رطوبت را از هوا بگیرد و روزنه امید برای ساکنان باشد.

آمار سازمان بهداشت جهانی اندکی هراس‌آور است: تعداد افراد محروم از آب آشامیدنی ۲٫۴میلیارد نفر است! بنابراین، با تاسیس Warka Water، سیستمی طراحی شده که به محرومان کمک می‌کند.

برای آرتور ویتوری، این طراح ایتالیایی، همه چیز از آنجا شروع شد که سفری شخصی از دره اومو در جنوب غربی اتیوپی آغاز کرد. او پس از بازگشت از سفر احساس کرد ماموریتی به دوش دارد و این گونه شد که وارکا را تاسیس کرد: «من این سرزمین شگفت‌انگیز را در سفری به دره اومو کشف کردم. از یک طرف زیبایی فوق‌العاده چشم‌انداز‌ها و از طرف دیگر مصیبت روزانه زنان و کودکان که مجبور به یک راهپیمایی شش ساعته برای دستیابی به آب بودند، مرا به فکر فرو برد.»

 

Warka Water

Warka Water

چگونه کار می‌کند؟

سازه‌ای با ۱۰ متر ارتفاع که از بامبو ساخته شده است. در قسمت بالا، یک شبکه پلاستیکی قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر تعبیه شده که هدفش متراکم کردن آب موجود در اتمسفر اطراف است.

درست در زیر آن، مخزنی است که می‌تواند روزانه تا ۱۰۰ لیتر آب آشامیدنی فراهم کند. ویژگی مثبت دیگرش این است که تنها به شش نفر نیروی کار نیاز داشته و چهار روز زمان می‌برد تا بنا شود. بدیهی است این سازه برای مجهز کردن مکان‌های بسیار دور افتاده طراحی شده و هیچ نیازی به اتصالات الکتریکی ندارد. تامین بودجه آن به کمتر از هزار یورو نیاز دارد. در مقایسه با حفر چاه، به تجهیزات، مهارت، نیروی کار، هزینه و زمان کمتری احتیاج است.

طراح ایتالیایی در طراحی این نوآوری فکر همه جا را کرده است. برای مثال، او در نظر داشته که فقیر‌ترین مردم هم بتوانند با تکنیک‌ها و ابزارهای‌شان آن را بسازند. هدفش تشکیل جامعه‌ای از سازندگان و همچنین نصب روزافزون این سازه‌هاست. چند ماه پس از ظهور این نوآوری، زندگی بسیاری از خانواده‌ها، خصوصا در اتیوپی و لبنان به‌طور قابل توجهی بهبود یافته است. در حال حاضر در سراسر دنیا، خصوصا در هند در حال آماده‌سازی آن هستند.

منبع:demotivateur

فرصت امروز

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی