نفس صادرات تخم مرغ به شماره افتاد/ تخم مرغ ارزان شد

تخم مرغ
سید فرزاد طلا کش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به قیمت تخم مرغ درب مرغداری اظهار داشت: در حال حاضر میانگین هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری۲ هزار و ۸۰۰ الی ۲ هزار و ۹۰۰ تومان است که با توجه به اعلام قیمت تمام شده آن از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مرغداران در هر کیلو با هزار و ۲۰۰ تومان زیان مواجه هستند.

وی با اشاره به قیمت تخم مرغ در روزهای آتی گفت: با توجه به میزان تولید و مقررات سخت گیرانه عراق برای صادرکنندگان و کاهش صادرات؛ لازم به ذکر است که قیمت تخم مرغ در فصل بهار از کیلویی ۳ هزار و ۷۰۰ تومان فراتر نخواهد رفت.

طلا کش با اشاره به راهکارهای موثر در افزایش قیمت بیان کرد: امسال طبق برنامه، بایستی میزان جوجه ریزی ۲ میلیون تن کاهش یابد و همین امر تا حدودی موجب افزایش قیمت خواهد شد اما گفتنی است که آثار کاهش میزان جوجه ریزی در شش ماهه دوم و سال آینده مشخص خواهد شد.

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با اشاره به مازاد تولید عنوان کرد: مرغداران در کل سال، با حداقل ۱۵۰ هزار تن تخم مرغ مازاد مواجه هستند که همواره پیش بینی می شود که اگر بتوانیم در صورت نبود مشکلات صادراتی و حمایت های دولت ۱۰۰ هزارتن تخم مرغ به بازار های هدف صادر کنیم دیگر مرغداران مشکل مازاد تولید نخواهند داشت.

وی با اشاره به تاثیر کاهش قیمت تخم مرغ درب مرغداری برای مصرف کننده بیان کرد: کاهش قیمت درب مرغداری تاثیر چندانی برای مصرف کننده ندارد، ضمن اینکه امیدواریم طبق قول دولت قیمت بر روی تخم مرغ حک شود تا مصرف کنندگان درگیر نوسانات قیمت نشوند.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی