مدیران استانی و تشکلهای غذایی مازندران خواستار تلاش همگانی برای آشتی مردم با تولیدات غذایی شدند

اسماعیل خاتمی مقدم

نشست صبحانه کاری انجمن صنایع غذایی خانه صنعت،معدن وتجارت مازندران با حضور مدیران ارشد اجرایی و نظارتی استان و منتخبین مدیران و تشکلهای مختلف صنعت غذایی استان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد .
اسماعیل خاتمی مقدم رئیس انجمن صنایع غذایی مازندران علیرغم ابراز امیدواری نسبت به رشد اقتصادی در سال ۹۵ عنوان کرد: بخاطر تبعات مشکلات گذشته و اوضاع بد تولید ،ازطرف دیگر بیکاری نیز مسلماً افزایش می یابد، تعدیل نیرو توسط واحدهای تولیدی که از ۳-۲ماه پیش شروع شده قطعاً تا ۴-۳ ماه آینده نیز ادامه خواهد یافت، خاتمی مقدم افزود:امسال انجمن دو موضوع مهم را پیگیری خواهد کرد؛ اول اصلاح توزیع محصولات غذایی در بازار را مد نظر داریم وآنهم به دلیل این که وضعیت موجود بازار به تولیدکننده و هم به مصرف کننده زیان جبران ناپذیری وارد کرده ،بطوریکه اختلاف قیمت درب کارخانه تا مصرف کننده به بیش از ۵۰ درصد رسیده است،واین موضوع از یک طرف امکانات تولید کننده را بلعیده از سوی دیگر توان مصرف کننده را در خرید مایحتاج شدیداً کاهش داده است. دوم؛ هجمه ای که در جهت بی اعتمادی مردم به مصرف محصولات غذایی از طرف شبکه های مجازی و متاسفانه حتی برخی از مسئولین بشکل های گوناگون بوجود آمده که مصرف کننده را از مسیر مصرف محصولات غذایی صنعتی به سمت فله فروشی و سنتی سوق داده است همچنانکه عواقب بسیار بد آنرا در جامعه شاهد هستیم بنابراین باید تلاش کرد تا مردم مجددا با صنعت غذا آشتی کنند و این مهم از طریق ساخت برنامه های آگاهی دهنده واطمینان بخش برای مردم از طریق رسانه ها امکان پذیر است.رییس انجمن غذایی مازندران خاطر نشان کرد:از اتفاق های خوبی که در حال شکل گیری است مساله حذف قیمت مصرف کننده از روی لیبل یا همان برچسب قیمت است که تشکل ها و مردم برای این کار تلاش کنند تا مشکلات قیمت کاذب به نوعی بر طرف شود.خاتمی مقدم اعلام کرد:بانک اطلاعاتی انجمن در سال ۹۲ تکمیل و ارائه شد که کمک کار انجمن و سازمانهای دولتی نیز بوده است و از بهمن سال ۹۴ فاز دوم این بانک اطلاعاتی در دستور کار قرار گرفته که در ماههای آینده تکمیل خواهد شد.. که البته نتایج اولیه آماری بدست آمده تاکنون ،چشم انداز مثبتی از صنایع غذایی را در آینده نشان نمی دهد. حیدر پور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه با تشریح مشکلات صنعت و کشاورزی و شرایط فعلی اقتصادی باید در عمل ثابت کنیم که ایستاده ایم و می توانیم مشکلات را کاهش داده و مرتفع نماییم. ایشان به نابسامانی نرخ تسهیلات بانکی ،کاهش مصرف محصولات غذایی توسط مردم ،رکود ،بی اعتمادی مردم به محصولات غذایی و .. اشاره کرد و گفت: قطعاً باید بزودی اتفاقات خوبی حادث شود چرا که در غیر اینصورت شاهد بسیاری از نابسامانی ها خواهیم بود.

حیدر پور تصریح نمود:امروز در کارمان ثبات نداریم اگر به ثبات برسیم همه چیز حل می شود. او اضافه کرد: ما سعی خواهیم کرد : جلسات ماهیانه را با انجمن صنایع غذایی برای شناسایی و ارائه راهکار برای رفع مشکلات صنعت غذایی

داشته باشیم. عباسی مدیر کل تعزیرات حکومتی مازندران اظهار کرد :تعزیرات حکومتی دستگاه رسیدگی به پرونده هاست، برای هر تخلفی در سیستم تولید و توزیع قانون داریم اگر دستگاههای نظارتی برای مواردی که تخلف تشخیص میدهند پرونده ای به تعزیرات ارائه دهند ما در اسرع وقت حتی کمتر از ۲ هفته آن موارد را رسیدگی خواهیم کرد. البته همه باید کمک کنند تا نواقص کارها بصورت قانونی مرتفع شود. سپس یعقوبی معاون بازرگانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار داشت: این جلسات موجب تبادل نظر وانتقال مشکلات به مدیران میشود و جا دارد در این رابطه از انجمن صنایع غذایی سپاسگزاری شود .وی ایجاد فروشگاههای بزرگ و انبارهای تجمیع محصولات غذایی را از راهکارهای جلوگیری از مشکلات بازار برشمردو تاکید کرد همه باید در مبا حث فرهنگی حضور جدی داشته باشیم وباید مردم را با صنعت غذایی آشتی دهیم و موانعی که باعث نگرانی آنها و این بدبینی ها شده است را شناسایی و رفع نماییم . یوسف نژاد معاون صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت نیز در این نشست تخصصی اذعان کرد:جلسه بسیار خوبی برگزار شد مسائل مطروحه در این جلسه در شورای معاونین سازمان صنعت ، معدن و تجارت، با حضور رئیس سازمان و انجمن صنایع غذایی و خانه صنعت و معدن و تجارت مورد بررسی قرارگرفته ، راهکارها و نظرات ارائه شده پیگیری خواهد شد. گفتنی است سایر اعضای حاضر در این نشست خواستار تلاش مضاعف،اعتماد سازی لازم در جهت مصرف مردم بویژه برنامه سازی فرهنگی شدند

 

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی