مبارزه با سن گندم در سطح مزارع گندم در خراسان شمالی ادامه دارد

سن گندم

بجنورد- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: مبارزه با سن مادری گندم از یک هفته گذشته آغاز شده و تا ۲۰ روز دیگر ادامه دارد.

محمدرضایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مزارع مناطق گرمسیری اسفراین، بخش مانه بیشتر از اراضی دیگر به آفت سن گندم مبتلا هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون در یک هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی با سِن مادری گندم مبارزه شد، اظهارداشت: با توجه نوسانات دمایی و احتمال گسترش سطوح آلوده به این آفات پیش بینی می شود عملیات مبارزه با این آفت تا دوهزار و ۵۰۰ هکتار نیز افزایش یابد.

رضایی هچنین با اشاره به اینکه مبارزه با پوره سن گندم تا ۲۰ روز دیگر آغاز می شود، گفت: خسارت پوره از نظر عملکرد و کیفیت محصول بسیار بیشتر از سن مادری است و پیش بینی می شود مبارزه با این آفت در ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، استان خراسان شمالی ۳۰۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد و سالانه بیش از ۱۴۰ هزار تن گندم از این اراضی برداشت می شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی