مازاد تولید چه بر سر مرغداران آورد؟

مرغداری
عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وضعیت تولید مرغ اظهار داشت: مازاد تولید، زمینه را برای کاهش ۷ الی ۱۰ درصدی قیمت مرغ در بازار فراهم کرده و گفتنی است که خرید شرکت پشتیبانی هم تاثیری در بهبود وضعیت مرغداران نداشته است.

وی افزود: از اسفند ماه سال گذشته جلسات متعددی برای کنترل و کاهش تخم مرغ تولیدی با امور دام داشته ایم که درنهایت استارت کاهش تولید در راستای تعادل قیمت مرغ در بازار از اواخر اردیبهشت ماه کلید می خورد که امیدواریم با برنامه ریزی های دقیق این امر محقق شود.

حجت با اشاره به وضعیت صادرات مرغ بیان داشت: با توجه به فراهم نشدن زیر ساخت های لازم و نبود امکانات سردخانه ای در عراق باید گفت که توفیق چندانی در صادرات نداشته ایم و به همین خاطر لازم است که دولت حمایت ویژه ای ازصادر کنندگان داشته باشد.

وی با اشاره به مازاد سالیانه ۲۰۰ هزار تنی مرغ در کشور گفت: در دوسال اخیر، تنها ۷۰ هزار تن صادرات داشته ایم که همواره لازم است با فراهم کردن فضای زیر ساختی و تخصیص یارانه میزان صادرات خود را افزایش دهیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران با اشاره به ظرفیت تولید مرغ گرم در کشور یادآور شد: در حال حاضر سالانه ۲ الی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن مرغ گرم در کشور تولید می شود، و این درحالیست که با فراهم شدن فضای صادراتی می توان آن را به مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تن افزایش داد.

حجت تصریح کرد: مرغداران از سال گذشته تا کنون شرایط بهرنجی را به سبب کاهش قیمت تجربه کرده اند که امیدواریم با یارانه صادراتی و کنترل تولید، وضعیت آنها بهبود یابد.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی