قیمت بستنی در سال ۹۵ افزایش پیدا نمی‌کند

بستنی

مدیرعامل اتحادیه بستنی‌فروشان با اعلام این خبر گفت: با در نظر گرفتن قدرت خرید مصرف‌کنندگان و از آنجا که بستنی به‌عنوان یک کالای تفننی و لوکس به‌شمار می‌رود در سبد دائمی خرید قرار نمی‌گیرد، این اتحادیه تصمیم گرفت قیمت مصوب سال ۹۴ که در اواخر سال نیز افزایش ۱۵ درصدی داشته است، را برای سال ۹۵ و تابستان جاری اعمال کند.
اسکندر آزموده افزود: بر اساس نرخ مصوب سال ۹۴، هر کیلوگرم بستنی سنتی سوپرویژه مغزدار خانه‌دار به قیمت ۱۶ هزار تومان، بستنی ویژه خانه‌دار زعفرانی ۱۴ هزار تومان، بستنی سنتی ممتاز ۱۲ هزار تومان، بستنی ساده ۱۱ هزار تومان و بستنی میوه‌ای ویژه مغزدار ۱۶ هزار تومان به فروش رسید.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بستنی میوه‌ای اعلاء ممتاز به قیمت هر کیلوگرم ۱۴ هزار تومان و فالوده به قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان در سراسر تهران بزرگ به فروش خواهد رسید.
مدیرعامل اتحادیه بستنی‌فروشان ادامه داد: بر اساس آنالیز صورت‌گرفته، با افزایش قیمت شکر و ممنوعیت واردات آن عملاً هزینه‌های تمام‌شده صنف بستنی‌فروشان افزایش یافته، اما با در نظر گرفتن حاشیه سود زیر ۱۵ درصد و به امید فروش بیشتر می‌توان از افزایش قیمت جلوگیری کرد.
آزموده تصریح کرد: هم‌اکنون در شهر تهران یک‌هزار و ۲۰۰ باب فروشگاه در قالب پروانه‌های صادرشده از این اتحادیه در حال فعالیت هستند که کلیه عملیات ساخت بستنی با نظارت بازرسان اتحادیه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
وی در پایان یادآور شد: ۶۰۰ واحد فروش نیز تاکنون برای اخذ پروانه به این اتحادیه مراجعه نکرده که اخطاریه برای آنها صادر شده و در صورت عدم مراجعه، بر اساس ضوابط اتاق اصناف برای جلوگیری از فعالیت آنها اقدام خواهد شد.
منبع: ایانا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی