طب سنتی پتانسیل اول جذب توریسم درمانی/ می توانستند اداره کل را هم حذف می کردند

طب سنتی

هوشنگ مردانی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به حذف جایگاه معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت و نزول این جایگاه به مدیرکلی گفت: برخی ها طب سنتی را با عطاری اشتباه می گیرند که همین موضوع باعث شده است بسیاری از مردم نیز فکر کنند که طب سنتی تنها درمان با گیاه است.

وی ادامه داد: متاسفانه همین فکر اخیرا نیز در میان مسئولان وزارت بهداشت به وجود آمده است و آنها نیز فکر می کنند جایگاه طب سنتی آنقدر پائین است که نباید به آن پرداخته شود و بهتر است در حد یک اداره کل باقی بماند. باید بگویم که اگر هجمه ای وجود نداشت حتی این اداره کل نیز منحل می شد.

این متخصص طب سنتی با انتقاد از برخی رسانه ها گفت: متاسفانه رسانه های دیداری و نوشتاری آنگونه که باید به موضوع طب سنتی نمی پردازند و همه فکر می کنند ما فقط با چند داروی گیاهی افراد را درمان می کنیم.

مردانی طب سنتی را هم ردیف گردشگری دانست و گفت: اگر مسئولان کشور به طب سنتی و روش های درمانی آن توجه می کردند در حال حاضر موضوع اکو توریسم درمان کشور خیلی سریع رشد می کرد. بسیاری از بیماری های موجود در کشورهای دیگر با طب سنتی داخلی ما درمان می شود.

به گفته وی با گسترش طب سنتی و اسلامی می توان به صنعت گردشگری و چرخ اقتصاد کشور کمک کرد. مسئولان به جای تضعیف این جایگاه کمک کنند تا بتوانیم جایگاه طب سنتی را ارتقا دهیم.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی