صنعت دامداری به عنوان صنعت مولد باید به سمت اقتصادمقاومتی حرکت کند

دام

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه به جای خرید از دامدار واردات گوشت داریم ،گفت:دامدارها در برخی مواقع توان پرداخت حقوق کارگر را هم ندارند.
حبیب الله برومندداشقاپو درباره وضعیت دامدارها درکشور،گفت:گرانی نهاده های امی دامدار را متضرر کرده است و این درحالی است که اگر بنا باشد دامدار شیر تولیدی را نیز با بهای ناچیز بفروش برساند؛بطورحتم فعالیت در صنعت دامداری نمی تواند مفهوم اقتصادی برای دامدار داشته باشد.

صنعت دامداری به عنوان صنعت مولد باید به سمت توسعه اقتصادی حرکت کند

نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامدار در برخی مواقع توان پرداخت حقوق کارگر را ندارند، تاکید کرد:صنعت دامداری به عنوان صنعت مولد باید به سمت توسعه اقتصادی حرکت کند؛اما زمانی که نرخ نهاده های دامی ارتباط سودزایی با هزینه های تولید ندارد و ما به جای تقویت تولیدات دامی،واردات گوشت را در دستور کار قرار داریم؛بدیهی است با این اوصاف دامدار نمی تواند در این صنعت دوام بیاورد.

تب برفکی و بیماری های دام در دامداری صنعتی کنترل می شود

وی با بیان اینکه دامداری های سنتی باید صنعتی شوند،تصریح کرد:کاهش هزینه های تولید با صنعتی شدن دامداری امکان پذیر است و کنترل تب برفکی و بیماری های از این نوع در دامداری صنعتی می تواند به نحو شایسته ای کنترل شود.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ۹۰ مجوز دامداری در دشت مغان بدون استفاده باقی ماند،گفت: عدم حمایت دولت از دامدار قفل تعطیلی بر دامداری ها زده است.
مشکلات دامداران اصفهانی ادامه دارد

،دامداران استان اصفهان همچنان پیگیر جدی مشکلات این صنعت و نظارت قاطع دولت بر مصوبات قیمت شیر هستند.

جمعی ازدامداران این استان با تجمع در مقابل سازمان جهادکشاورزی این استان اجرای قانون مصوب قیمت ۱۴۴۰ تومان شیر در سال ۹۳، نظارت بر عملکرد کارخانه های لبنیات و هماهنگی قیمت تولید شیر در دامداری ها و خرید در کارخانه ها راخواستار شدند.

رئیس هئیت مدیره اتحادیه دامداران استان اصفهان گفت: در سال ۹۳، دولت قیمت ۱۴۴۰ تومان خرید شیر تولیدی را مصوب و با افزایش ۱۵ درصدی قیمت فرآورده های لبنی درکارخانه ها موافقت کرد؛اما به رغم افزایش ۱۵ درصدی قیمت فرآوردهای لبنی ، تا به حال افزایش قیمت خرید شیر خام اجرایی نشده است.

رهنمایی افزود: رشد دو سویه قیمت نهاده ها و مواد لبنی در چند سال گذشته، نه تنها افزایش قیمت شیر تولیدی را به همراه نداشته بلکه همواره و سال به سال با کاهش قیمت خرید شیر تولید شده از دامداران مواجه بوده ایم.

مسئول امور دام نظام صنفی کشور همچنین گفت: واردات خلاف مصالح تولید،افزایش بهره های بانکی و قیمت علوفه ، حضور دلالان و واردات شیر خشک، گوشت و کره مغایر با سیاست های تولید در این بخش است.

رئیس هئیت مدیره اتحادیه دامداران استان اصفهان اجرای قانون مصوب خرید شیر سال ۹۳ در کارخانه های تولید فرآورده های لبنی، خرید و قیمت تضمینی شیر توسط دولت ، توجه به تولید شیر خشک و صادرات آن و حذف بهره های تسهیلات سررسید شده دامداران با توجه به مشکلات اخیر راخواستار شد.

گفتنی است: استان اصفهان با دارا بودن چهار هزار و ۱۵۲ واحد دامداری صنعتی و ۱۳ هزار و ۶۲۴ واحد دامداری نیمه صنعتی، با ظرفیت تولید روزانه ۳ هزار تن شیر مقام اول کشور را دارا می باشد.

 

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی