صادرات میوه آب رفت

میوه
رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی اظهار داشت: در شش ماهه سال گذشته، محصولات کشاورزی اعم ازسبزی و صیفی جات به سبب عدم رقابت با سایر کشور ها در بازارهای هدف با کاهش صادرات مواجه شده است.

وی با اشاره صادرات محصولات جالیزی افزود: سال گذشته در مقطعی شاهد صادرات دو قلم از محصولات جالیزی همچون خربزه و هندوانه بوده ایم، که به سبب بروز آفات توفیق چندانی در صادرات این محصولات نداشته ایم.

نورانی در ادامه یاد اور شد: با توجه به آنکه اعظم صادرات هندوانه با لنج به کشورهای حوزه خلیج فارس صورت می گیرد، می توان گفت که به سبب فرسودگی لنج ها و عدم تجهیز آنها به سردخانه درزمان حمل و تخلیه شرایط برای ضایعات ۳۰ درصدی محصول فراهم می شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به کاهش صادرات کیوی و سیب بیان کرد: با توجه به تولید ۳٫۵ میلیون تنی سیب ، ۶۰۰ هزار تنی کیوی و ۷۵۰ هزار تن انار باید گفت که صادرات مطلوبی به سبب بالا بودن قیمت تمام شده و نداشتن صرفه اقتصادی نداشته ایم.

وی با اشاره به واردات مشروط موز به ازای صادرات گفت: با توجه به آنکه این تعرفه با تاخیر ۶ ماهه صورت گرفت تنها زمینه را برای افزایش قیمت موز فراهم کرده است.

نورانی با اشاره به برنامه افزایش صادرات بیان کرد: سال گذشته، مجموع ارز اوری صادرات محصولات کشاورزی ۲ میلیارد دلار بوده که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شاهد جهش صادرات محصولات به بازارهای هدف باشیم.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی