شهرستان نکا رتبه یک سطح زیرکشت گیاهان دارویی مازندران

گیاهان دارویی

علی طاهری امیری با بیان اینکه شهرستان نکا بیشترین سطح زیرکشت گیاهان دارویی به خصوص گل گاوزبان در سطح استان را دارد گفت: برداشت گل گاوزبان از یک هفته اخیر در سطحی بالغ بر ۳۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی مناطق کوهستانی هزارجریب این شهرستان آغاز شده است.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال متوسط عملکرد گل گاوزبان خشک در هرهکتار ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم باشد، افزود: در مجموع بیش از ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن گل گاوزبان خشک شده در این شهرستان تولید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا با اشاره به اینکه برداشت گل گاوزبان به صورت دستی و حدود ۴۰ روز به طول می انجامد ادامه داد: کشت گیاهان دارویی می تواند اشتغالزایی زیادی برای روستائیان منطقه به همراه داشته باشد اما هرسال بازار این محصول دچار نوسانات قیمتی می شود.
طاهری خواستار کمک مسوولین مربوطه برای تهیه امکانات بکارگیری دستگاه مخصوص برداشت گل گاوزبان و صنایع فرآوری آن جهت توسعه کشت شد

 

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی