سازمان غذا و دارو به پنجره تجارت فرامرزی پیوست

سازمان غذا و دارو

گمرک ایران از تفاهم با سازمان غذا و دارو برای صدور مجوز کالاهای سلامت از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی خبر داد.
براساس اعلام گمرک ایران، برنامه جدید گمرک و سازمان غذا و دارو برای مقابله با داروهای تقلبی از ۱۵ اردیبهشت ماه شروع می‌شود و بر این اساس مجوز ترخیص کالاهای سلامت صرفاً از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی قابل پذیرش است.

با اجرایی شدن این برنامه تبادل اطلاعات میان گمرک و سازمان غذا و دارو الکترونیکی می‌شود که این موضوع در بخشنامه‌ای از مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به گمرکات سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ شده است.

بنابراین گزارش، مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران طی بخشنامه‌ای با استناد به نامه معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: از تاریخ ۱۵ اردیبهشت سال‌جاری مجوزهای ترخیص کالاهای سلامت صرفاً از طریق سیستمی (پنجره واحد تجارت فرامرزی) قابل پذیرش گمرکات خواهد بود.

متن بخشنامه گمرک در این باره به شرح زیر است: براساس نامه شماره ۵۲۸۶/۶۵۵ مورخ ۲۳/۱/۹۵ معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ارسال و اعلام می‌دارد؛
از تاریخ ۱۵/۲/۹۵ صرفاً مجوزهای ترخیص کالاهای سلامت که از سوی آن سازمان و واحدهای تابعه (معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور) صادر و از طریق سیستمی (پنجره واحد تجارت فرامرزی) واصل می‌شود قابل پذیرش بوده و لازم است از پذیرش مجوزهای ترخیص واصله خارج از سامانه موصوف خودداری نمایند.

پیش از این رسول دیناوند معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به مسعود کرباسیان معاون وزیر و رئیس‌کل گمرک ایران اعلام کرده بود: ضمن تشکر از حسن نظر و حمایت‌ بی‌دریغ جنابعالی در برقراری ارتباط سیستمی به منظور شفاف‌سازی و تسهیل و تسریع ترخیص فرآورده‌های سلامت خواهشمند است دستور فرمایید از تاریخ ۱۵/۲/۱۳۹۵ کلیه گمرکات کشور مطابق با هماهنگی‌های صورت گرفته مجوزهای ترخیص کالاهای سلامت صاده توسط این سازمان و واحدهای تابعه شامل معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را صرفاً از طریق ارتباط سیستمی برقرار شده فی‌مابین سامانه TTAC این سازمان و EPL گمرک جمهوری اسلامی ایران دریافت نموده و از ترخیص کالاهای مذکور خارج از این رویه خودداری فرمایند./ فارس

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی