زردآلوی نوبرانه با قیمت نجومی در راه است/ قیمت انواع میوه و تره‌بار

زرد آلو

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان از عرضه زردآلوی نوبرانه در میدان میوه و تره‌بار با قیمت بیش از کیلویی ۲۵ هزار تومان خبر داد و اظهارکرد: وانت بارها و فروشندگان سیار میوه که همچنان به راحتی در سطح شهر فعالیت می‌کنند گویا با شهرداری قرارداد بسته اند که هیچ برخوردی با فعالیت غیرقانونی آن ها از سوی شهرداری نمی‌شود.
حسین مهاجران اظهار کرد: زردآلوی نوبرانه از دزفول و کاشان وارد بازار میوه شده و هر کیلوگرم زردآلوی ریز کاشان که به سرخه معروف است، ۲۵ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد. ولی زردآلوی معروف به شکرپاره که از کاشان و شیراز از حدود پنج روز آینده وارد می‌شود قیمتش بسیار بالاتر است و در سال‌های گذشته این میوه نوبرانه حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان عرضه می‌شد.

وی گفت: هر کیلوگرم توت‌فرنگی کرج ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان و توت‌فرنگی بهنمیر که برای منطقه ساری است و تازه به بازار وارد شده کیلویی ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران ادامه داد: هر کیلوگرم گوجه درختی گرمسار و ساوه ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، گوجه درختی کاشان ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان و چغاله بادام که در حال اتمام است ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان در عین حال یان کرد: در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم ملون ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان، هندوانه ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، طالبی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، پرتقال والنسیا که برای جیرفت است ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، پرتقال وارداتی مصری ۷۵۰۰ و پرتقال تامسون ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: هرکیلوگرم سیب ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، سیب ریز ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، خیار گلخانه‌ای ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، خیار بوته‌ای ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، خیار جیرفتی ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان و گوجه فرنگی۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران ادامه داد: همچنین هر کیلوگرم پیاز ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان، سیب‌زمینی ۵۰۰ تا ۸۰۰ تومان و سیب‌زمینی تازه که از بندرعباس وارد شده ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان در بخشی از صحبت‌های خود با گلایه از فعالیت ادامه‌دار وانت‌بارها، موتوری‌ها و برخی پیکان‌ها که در سطح شهر اقدام به عرضه میوه می‌کنند، گفت: گویی آنها با شهرداری قرار‌داد بسته‌اند که اینگونه آزادانه عمل می‌کنند و علی‌رغم پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم هنوز نتوانستیم به نتیجه برسیم.

وی افزود: آن ها با بلندگو در خیابان‌ها و سطح شهر اقدام به فروش میوه می‌کنند و علاوه بر آلودگی صوتی، فعالیتی غیرقانونی دارند و برای واحد‌های قانونی فروش میوه نیز دردسرساز شده اند./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی