راهکارهای فروش گندم ارزان به نانوایان و صنایع

نان

راهکارهای ارائه‌ گندم ۹۰۰ تومانی به کارخانه‌داران و نانوایان در جلسه‌ای که امروز – ۱۲ اردیبهشت ماه – به همین منظور در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، نهایی و از امروز اجرایی می‌شود.

براساس بخشنامه هیات دولت، قیمت گندم یارانه‌ای همانند سال های گذشته ۶۶۵ است و گندم آزاد که ۱۱۵۰ تومان است قرار است به نرخ ۹۰۰ تومان یعنی تقریبا به نرخ جهانی به صنایع مرتبط و نانوایان آزادپز ارائه شود که می‌توان انتظار کاهش قیمت را داشت.

محمدجواد کرمی – رییس اتحادیه نان های فانتزی (حجیم و نیمه حجیم) – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این‌که واردات گندم آزاد بود، آزاد‌پزها و صنایع مرتبط خودشان اقدام به خرید گندم می کردند ولی با توجه به این‌که جلوی واردات گرفته شده دولت گندم را در اختیار کارخانه‌ها و نانوایان آزادپز قرار می‌دهد.

وی در عین حال بیان کرد: البته در بخشنامه‌ای که هیات دولت مصوب کرده بود، بحث ارائه‌ گندم ۹۰۰ تومانی برای تمام مصارف از اول فروردین‌ماه اعلام شده بود ولی از امروز اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بهمن سال گذشته وزیر جهاد کشاورزی طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با توجه به میزان تولید گندم و واردات و ذخایر کنونی کشور در سال آینده نیازی به واردات آن وجود ندارد و بر همین اساس، بخشنامه سازمان توسعه تجارت در زمینه ممنوعیت واردات گندم ابلاغ شد.

برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی به گونه ای است که تا سال ۱۳۹۶ به خودکفایی در تولید گندم خواهیم رسید اما علت اعلام ممنوعیت واردات گندم طی سال جاری، کافی بودن میزان موجودی گندم کشور با توجه به میزان تولید، واردات و ذخایر کنونی است./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی