خرید تضمینی ۴۷۰ هزارتن گندم از کشاورزان

گندم
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی قنبری از خرید تضمینی ۴۷۰ هزار تن گندم از کشاورزان در مناطق جنوبی کشور تا صبح روز دوشنبه، ششم اردیبهشت خبر داد و اظهار کرد: ارزش ریالی گندم های خریداری شده ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال می‌باشد و روزانه بیش از ۳۰ هزار تن گندم به مراکز خرید این شرکت تحویل داده می‌شود که استان خوزستان با خرید بیش از ۳۰۰ هزار تن، بیشترین میزان خرید این محصول را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: همچنین خرید تضمینی گندم در استانهای فارس، کرمان، بوشهر، ایلام، سیستان و بلوچستان و هرمزگان هم اکنون ادامه دارد و حدود ۱۷۰ هزار تن گندم نیز در این استانها از گندمکاران خریداری شده است.

قنبری تصریح کرد: برای خرید تضمینی گندم در ۷ استان یاد شده در حال حاضر ۳۵۰ مرکز خرید فعال شده‌اند.

وی تاکید کرد که نرخ تضمینی مصوب و اعلام شده برای خرید گندم معمولی ۱۲۷۰۵ ریال و برای گندم دروم ۱۳۰۶۸ریال با افت مفید ۴ درصد و افت غیر مفید ۲ درصد و با حداکثر ۲ درصد سن‌زدگی است که این شاخص‌ها در خرید این محصول توسط مراکز خرید اعمال می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دستورالعمل خرید تضمینی گندم در سالجاری با رویکرد خرید گندم با کیفیت تدوین شده، اظهار امیدواری کرد که مراکز خرید این شرکت در سراسر کشور بیش از ۹ میلیون گندم با کیفیت داخلی از کشاورزان خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت :بهای گندم های خریداری شده پس از تامین اعتبار خرید و انجام عملیات بانکی به حساب کشاورزان واریز می‌شود و امسال تمام تلاشها معطوف به تامین اعتبارات مورد نیاز خرید و پرداخت به موقع وجوه گندم ها و جلب رضایت گندمکاران است.

قنبری همچنین به خرید دانه‌ی روغنی کلزا توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز اشاره و خاطر نشان کرد: همزمان با خرید گندم در مناطق جنوبی کشور، خرید کلزا نیز در برخی استانها شروع شده‌ و تاکنون حدود ۷۰۰۰ تن از این دانه روغنی از کشاورزان در استانهای خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان خریداری شده است.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی