تورم تولیدکننده ۴٫۵ درصد شد

تورم

در حالی که نرخ تورم نقطه به نقطه بخش تولید در فروردین ۹۵ بدون تغییر نسبت به ماه قبل در رقم ۳٫۵ درصد تثبیت شده، نرخ تورم میانگین این بخش از ۴٫۹ درصد در اسفند ۹۴ به ۴٫۵ درصد در فروردین ۹۵ رسیده است.
بانک مرکزی گزارش مربوط به شاخص تورم تولیدکننده در فروردین ۹۵ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به فروردین ۹۴ به‌میزان ۴٫۵ درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در فروردین ماه ۹۵ به عدد ۲۱۶٫۳ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۲ درصد افزایش داشته است. شاخص مذکور درفروردین ماه ۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳٫۵ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بخش آموزش با تورم نقطه به نقطه ۲۱٫۸ درصدی ازمیان ۹ گروه اصلی و اختصاصی مورد بررسی بالاترین میزان تورم را داشته است. بعد از آموزش، تورم بخش بهداشت و مددکاری اجتماعی با نرخ ۱۹٫۵ درصدی در رتبه دوم قرار دارد.

تورم بخش کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری اما نه تنها افزایش نداشته بلکه تورم نقطه به نقطه این گروه ۰٫۸ درصد کاهش یافته است. بخش ساخت (صنعت) هم با تورم ۰٫۵ درصدی کمترین میزان رشد تورم را تجربه کرده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی