برخورد تعزیراتی با گران‌فروشی برنج و حبوبات

برنج

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه نصب اتیکت قیمت برای کالاهای فاقد بسته بندی الزامی است گفت: مبنای کنترل بازرسان در سطح خرده فروشی فاکتور خرید است و اگر فروشنده سود عمده و خرده فروشی را رعایت نکند، مورد برخورد تعزیراتی قرار می گیرد.
محمود نوابی ، درپاسخ به این سوال که “آیا نظامی برای کنترل قیمت کالاهایی که نرخ مصرف کننده بر روی آنها درج نشده (مانند برنج ، حبوبات و …. ) در سازمان حمایت وجود دارد؟ اظهار کرد: بر اساس قانون نظام صنفی میزان سود در مقطع عمده فروشی ۳ درصد و مقطع خرده فروشی ۱۰ درصد برای کالاهایی نظیر برنج، حبوبات و … در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر اساس قوانین جاری کشور درج قیمت به صورت نصب اتیکت یا فهرست نصب شده در محل الزامی است و واحد های فروش در صورت عدم درج قیمت به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: مبنای نظارت و کنترل بازرسان در سطح خرده فروشی فاکتور خرید است و چنانچه فروشنده سودهای عمده و خرده فروشی را رعایت نکنند به عنوان تخلف گرانفروشی در چارچوب قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی مورد پی‌گیرد قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در سازمان حمایت برای انعکاس شکایات مردم در حوزه تخلفات صنفی به ویژه گرانفروشی سامانه ۱۲۴ وجود دارد که شکوائیه های مردم را دریافت و پس از بررسی و احراز تخلف، نسبت به تشکیل و ارسال پرونده تخلفاتی به تعزیرات حکومتی اقدام می کند.

قیمت برنج در بازار مصرف تا هرکیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نیز افزایش یافته است و هیچ سازمانی مسئولیت این گران فروشی را نمی پذیرد./ تسنیم

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی