با افزایش ۱۰ درصدی نرخ چای باید فاتحه باغات چای را خواند

چای

یک عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با انتقاد از نحوه تعیین نرخ چای و تصمیمات اخذ شده گفت که اگر شنیده‌ها مبنی بر افزایش ۱۰ درصدی نرخ چای واقعی باشد باید فاتحه باغات چای را خواند.
مهرداد لاهوتی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس در تذکری شفاهی به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و اقتصاد در مورد نرخ چای گفت: کشاورزی دغدغه تمامی نمایندگان است که موضوع چای نیز از جمله آن به شمار می‌آید، سوال این است که آیا به دنبال حل مشکل نرخ چای هستیم یا نه؟

وی با انتقاد از روال تعیین نرخ افزایشی چای گفت: پیشنهاد مسوولان استان گیلان افزایش ۲۲ درصدی قیمت چای بود که این پیشنهاد با تمامی تلاش‌های وزیر کشاورزی به ۱۸ درصد رسید و بعد از آن در کمیته‌ای در شورای عالی اقتصاد به ۱۴ درصد کاهش یافت؛ اخیرا نیز مطلع شدیم می‌خواهند این افزایش را به ۱۰ درصد برسانند.

نماینده لنگرود با انتقاد از این اتفاقات گفت: در این شرایط می‌خواهید کل داستان چای را ببندیم و از هندوستان و چین وارد کنید و چای‌کاری را تعطیل کنید؛ شما با این تصمیمات کشاورزان و چایکاران را بدبخت و بیچاره‌ کرده‌اید، نمی‌خواهید که به کشاورزان صدقه دهید.

وی ادامه داد: به جای اسراف‌کاری در برگزاری همایش‌ها و یا سایر مسائل بهتر است فکری به حال کشاورزان کنید، خواهش می‌کنم رییس جمهور شخصا دخالت و داستان نرخ چای را حل کنید و کاری کنید که کشاورزان از شما راضی باشند./ ایسنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی