انتقاد وزیربهداشت از تحصیل دانشجویان ایرانی درمالزی یا فیلیپین

سید حسن قاضی زاده هاشمی

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی در هفدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره آموزشی شهید مطهری که صبح امروز برگزار شد، گفت: متأسفانه اکنون شاهد هستیم که برخی از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل راهی دانشگاه هایی از کشورهایی همانند فیلیپین، مالزی، امارات، ارمنستان و بلاروس می شوند که این دانشگاه ها به هیچ وجه از سطح علمی مطلوبی برخودار نیستند.

وی افزود: زمانی که این دانشجویان تحصیلکرده راهی ایران می شوند مدارک آنها مورد تأیید قرار نگرفته و آینده آنها مشخص نیست.

وزیر بهداشت با تأکید بر لزوم ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش پزشکی اظهار کرد: باید مقدمات ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش پزشکی فراهم شده و ما در وزارت بهداشت پیگیر این موضوع هستیم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به کمبود اعتبارات حوزه آموزش پزشکی بیان کرد: اعتبارات موجود در حوزه آموزش پزشکی چندان کافی نیست ونیازهای مالی در این بخش باید با اعتبارات بخش خصوصی تأمین شود.

وی آموزش را اصلی ترین کار درحوزه پزشکی دانست و اذعان کرد: درحوزه پزشکی آموزش از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده واکنون هر کاستی که در بحث درمان کشور مشاهده می شود ناشی از مشکلات موجود درحوزه آموزش است.

وزیر بهداشت خواستار ایجاد تحول درحوزه آموزش پزشکی شد و گفت: تحول در بحث آموزش مانند تحول درحوزه درمان نیست و برای ایجاد تغییر در این بخش با دشواری هایی زیادی مواجه هستیم.

قاضی زاده هاشمی افزود: اگر از امروز مقدمات کار برای ایجاد تحول درحوزه آموزش در دستور کار قرار گیرد ظرف ده سال آینده نتیجه تحولات را شاهد خواهیم بود.

وی ادغام آموزش عالی و خدمات پزشکی را بهترین تصمیم درحوزه پزشکی طی سالهای گذشته دانست وخاطر نشان کرد: خوشبختانه با این تصمیم شاهد هستیم که بسیاری از امور پزشکی کشور بهتر از گذشته دنبال شده و بسیاری از کشورهای دنیا نیز در پی ادغام مباحث آموزشی با خدمات پزشکی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آموزش مهارت را اصلی ترین وظیفه دانشگاه ها در قبال دانشجویان دانست و تصریح کرد: اکنون هرنقصی درحوزه پزشکی کشورمشاهده می شود ناشی از نداشتن مهارت پزشکان است و دانشگاه های کشور باید در حوزه آموزش و مهارت بیش از پیش برنامه ریزی کنند.

قاضی زاده هاشمی با انتقاد از نقش نداشتن آموزش های طب سنتی در دروس آموزشی دانشگاه ها اذعان کرد: متأسفانه با وجود طب سنتی پرآوازه ای که در ایران داریم در دروس آموزشی هیچ جایگاهی برای این طب تعیین نشده است.

وی با اشاره به خودگردان اداره شدن دانشگاه های بین المللی در حوزه پزشکی اظهار کرد: خوشبختانه قانون شرایط را برای اداره خودگردان دانشگاه های بین المللی فراهم کرد و با در نظر گرفتن مسیر کنکور برای این دانشگاه ها وضعیت بهتر از قبل دنبال می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به درصد قابل توجه مراجعین به وزارت بهداشت اظهار کرد: به دلیل پیگیری نشدن امور به صورت الکترونیک بیش از ۵۰ درصد مراجعین به وزارت بهداشت با حوزه آموزش کار داشته و اگر فعالیت ها به صورت الکترونیک پیگیری شود تعداد مراجعین کاهش می یابد.

قاضی زاده هاشمی خواستار همکاری بیشتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با وزارت بهداشت شد و گفت: اگر سازمان مدیریت دربحث بودجه همکاری بیشتری را با وزارت بهداشت داشته باشد می توانیم شاهد اقدامات تأثیرگذاری درحوزه آموزش پزشکی باشیم.

انتهای پیام/

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی