انتقاد نماینده سقز و بانه از عملکرد جهاد کشاورزی کردستان

کشاورزی

سنندج – نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد جهاد کشاورزی کردستان، گفت: متاسفانه عملکرد این حوزه به هیچ عنوان قابل قبول و رضایت بخش نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن بیگلری ظهر امروز چهارشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاهی استان کردستان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه مسیر برای سرمایه گذاری در کردستان مساعد نیست و در همین راستا انتظار می رود که مسئولان و مدیران استانی پاسخگوی عملکرد خود باشند.

وی با اشاره به اینکه کردستان معدن ظرفیت و استعداد برای سرمایه گذاری است، بیان کرد: علیرغم وجود این همه ظرفیت متاسفانه امروز کردستان در شرایط خوبی قرار ندارد و به همین دلیل باید مسئولان و مدیران استانی به شکل بهتری مسائل را مدیریت کرده و پاسخگو باشند.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بعضی از مدیران ادارات و سازمان های دولتی در کردستان عملکرد خوبی ندارند و به همین دلیل انتظار می رود که این افراد یا عملکرد خود را بهتر کرده و یا اینکه صندلی ریاست را ترک کرده و فرصت را برای افراد دیگری فراهم کنند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد جهاد کشاورزی استان کردستان، افزود: عملکرد جهاد کشاورزی در کردستان به هیچ عنوان مناسب نیست و با کمال تاسف از ظرفیت ها و استعدادهای این بخش به هیچ عنوان در راستای توسعه و پیشرفت کردستان بهره برداری نمی شود.

وی گفت: مدیرکل جهاد کشاورزی کردستان باید پاسخگو باشد که از ظرفیت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی تا چه اندازی برای بهبود وضعیت کشاورزی کردستان از حالت سنتی به حال صنعتی بهره برداری کرده است و این مرکز به غیر از صرف هزینه آیا دستاورد دیگری برای کردستان به دنبال داشته است یا خیر.

بیگلری به مشکلات متعدد استان کردستان اشاره کرد و افزود: کردستان هر چند دارای ظرفیت های بسیاری است ولی هم اکنون به دلیل نبود مدیریت مناسب بعضی از این ظرفیت ها به مشکل و تهدید تبدیل شده و به همین دلیل انتظار داریم که این روند هر چه سریعتر اصلاح شود.

وی خطاب به استاندار کردستان اظهار داشت: از استاندار کردستان درخواست می شود که هر چه سریعتر و در فضای همدلی و تعامل با تمامی نخبگان درمانی برای دردهای کردستان پیدا کند و ما در قالب نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی آمادگی داریم تا از تمامی ظرفیت های در اختیار قانونی خود برای توسعه در این استان استفاده کنیم.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز الگر دانشجو و یا جوانی در کردستان دارای فکر و ایده است نمی داند به کجا باید مراجعه کند و متاسفانه در اندک موارد هم دانشجو بدون هر گونه حمایتی از سوی ادارات و سازمان های دولتی پاسکاری می شود که این یک درد برای کردستان به شمار می رود.

وی یادآور شد: باید مسئولان به جای تهیه گزارش عملکرد، به دنبال خدمت واقعی به مردم کردستان باشند، چرا که این استان در تمامی حوزه ها از جمله نیروی انسانی، منابع طبیعی و سایر موارد ظرفیت های بسیار خوبی در اختیار دارد ولی تاکنون این ظرفیت ها بهره برداری نشده است.

وی به مسئله مرز در کردستان اشاره کرد و افزود: در حالی که در دیگر نقاط از مرز به عنوان یک ظرفیت برای توسعه صادرات و تجارت استفاده می کنند ولی ما در این بخش هم ناتوان هستیم و نمی توانیم از فرصت های که مرز برای کردستان ایجاد کرده است استفاده کنیم.

بیگلری گفت: ما در سالهای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی درگیر مسئله شیعه و سنی بودیم و متاسفانه امروز عده ای می خواهند ما را درگیر مسئله اصلاح طلب و اصولگرا کنند که هر دو ضرر و زیان به جامعه ما وارد کرده است و مردم کردستان جدای از این مسائل نیازمند خدمت هستند تا دردی از هزاران درد آنها درمان شود.

در جریان برگزاری این مراسم از برترین های نخستین جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاهی استان کردستان که به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، تقدیر به عمل آمد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی