ارتباط چاقی در نوجوانی و افزایش ریسک بیماری و مرگ در میانسالی

چاقی

طبق یافته های یک مطالعه جدید، نوجوانان دارای اضافه وزن با افزایش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی یا سکته در دوران میانسالی مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان مرکز پزشکی نیواورلئان آمریکا در مطالعه بیش از ۲ میلیون نفر دریافتند افرادی که در دوره نوجوانی دارای اضافه وزن یا چاق بودند، در مقایسه با نوجوانان لاغر، دو یا سه برابر بیشتر در معرض مرگ زودهنگام ناشی از مشکلات قلبی-عروقی قرار داشتند.

این مطالعه از آن جهت حائز اهمیت است که چاقی در نوجوانی بسیار رایج شده است.

به گفته محققان این مطالعه، یافته های این پژوهش به چندین دلیل مورد توجه است. اول اینکه بسیاری از افراد حاضر در دورانی نوجوان بودند که اپیدمی چاقی متداول نبود. و همچنین در دوره نوجوانی آنها، این گروه از افراد بیش از نوجوانان امروزی دارای فعالیت بدنی بودند.

به گفته محققان، «در حال حاضر شرایط کاملا تغییر کرده است و بچه ها در صورتی دارای فعالیت فیزیکی هستند که در ورزش های سازمان یافته شرکت کنند.»

در حال حاضر بسیاری از نوجوانان زمان زیادی را بی تحرک سپری می کنند؛ یا مشغول تماشای تلویزیون یا سرگرم بازی با گوشی ها یا کامپیوتر خود هستند. این در حالیست که در مقایسه با نسل گذشته، خوراکی های فاقد ارزش غذایی بیشتر مصرف می کنند.

یافته های این مطالعه مبتنی بر گزارش حدود ۲.۳ میلیون نوجوانی بود که بین سال های ۱۹۶۷ و ۲۰۱۰ قبل از رفتن به خدمت نظام تحت تست های فیزیکی قرار گرفته بودند.

تا سال ۲۰۱۱، بیش از ۳۶ هزار نفر از آنها فوت کرده بودند و بالاترین رده سنی انها در حدود ۴۰ سال بود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی