احداث بزرگترین مجتمع صنعتی گاوداری کشور در پارس آباد آغاز شد

گاوداری

پارس آّباد – احداث بزرگترین مجتمع صنعتی گاوداری مولد کشور با ظرفیت بالغ بر پنج هزار رأس با حضور وزیر کشاورزی در شهرستان پارس آباد استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم کلنگ زنی این مجتمع صنعتی که بعد از ظهر سه شنبه برگزار شد، رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل طی سخنانی تأکید کرد: با اجرای این پروژه ۲۰ درصد به ظرفیت تولید شیر گاوداری‌های صنعتی استان اردبیل اضافه خواهد شد.

عدیل سروی احداث این مجتمع را از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی برشمرد و ادامه داد: این پروژه از اعتبارات دولتی استفاده نکرده و با صرف هزینه هزار و ۳۲۰ میلیارد ریالی در کمتر از یک سال پروژه را اجرا خواهد کرد.

وی راه اندازی این طرح را با اشتغالزایی مستقیم برای ۲۴۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم برای هزار و ۸۰۰ تحولی در بحث دامداری و کشاورزی استان دانست و متذکر شد: این استان یکی از قطب های مهم دامپروری و کشاورزی کشور محسوب بوده و سالانه بیش از چهار میلیون تن انواع محصولات و فرآورده های مختلف در آن تولید می شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه با اتمام پروژه های آب و خاک در دست اقدام ۱.۴ میلیون تن به میزان تولید محصولات کشاورزی استان افزوده خواهد شد، ادامه داد: با توجه داشت که این استان ۱.۹ درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده که نشان می دهد میزان تولید آن چشمگیر است.

وی د ر عین حال با تاکید بر لزوم استفاده از تکنولوژی‌های روز و بهره‌گیری از توصیه‌های فنی برای افزایش تولیدات حوزه های مختلف کشاورزی عنوان کرد: این علاوه همچنین در کاهش ریسک‌پذیری سرمایه گذاری بحث مهمی است.

سروری همچنین با اشاره به سفر وزیر جهاد کشاورزی به این استان یادآور شد: وی علاوه بر کلنگ زنی مجتمع گاوداری پارس آباد، از پروژه‌های آب‌وخاک در پایاب سد خداآفرین و مزارع غلات و دانه‌های روغنی و مجتمع شهرک‌های گلخانه‌ای استان نیز بازدید خواهد کرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی