آغاز برداشت گندم و جو در لرستان

علف هرز مزارع جو

کیانوش حمیدیان بیان کرد: تاکنون ۸۲ تن گندم خرید تضمینی شده اما برداشت این محصول به طور عمده، از ۱۰خرداد در استان آغاز می شود.وی سطح زیر کشت گندم آبی و دیم استان را به ترتیب ۵۷ هزار و ۶۰۰ و ۱۹۷ هزار هکتار برشمرد

به گزارش مجله صنایع غذایی ایران به نقل از ایرنا کیانوش حمیدیان روز شنبه بیان کرد: تاکنون ۸۲ تن گندم خرید تضمینی شده اما برداشت این محصول به طور عمده، از ۱۰خرداد در استان آغاز می شود.
وی سطح زیر کشت گندم آبی و دیم استان را به ترتیب ۵۷ هزار و ۶۰۰ و ۱۹۷ هزار هکتار برشمرد و گفت: پیش بینی می شود از برداشت ۵۰۰ هزار تنی ، ۴۲۰ هزار تن خرید تضمینی شود.
وی با اشاره به برداشت محصول گندم تا اواخر مردادماه افزود: همچنین برداشت جو از سطح ۱۲۵ هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول آغاز شده است.
حمیدیان اراضی آبی زیر کشت جو در استان را شش هزار و ۵۰۰ هکتار برشمرد و اظهار داشت:پیش بینی شده از مجموع ۱۸۰ هزار تن تولید این محصول، تمامی آن خریداری شود.
به گفته وی انتظار می رود امسال تولید محصول گندم و جو استان نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۵ و ۱۰ درصد افزایش یابد.
از مجموع ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی لرستان ، ۲۵ درصد آبی و مابقی دیم بوده و سالانه دو میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در این استان تولید می شود.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی