۱۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید تضمینی گندم امسال نیاز است

گندم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز برداشت گندم از کشتزارهای پنج استان خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس و هرمزگان خبر داد و اعتبار مورد نیاز برای خرید ۱۰ میلیون تن گندم پیش بینی شده برای امسال را بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرد

به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، «علی قنبری» پیش بینی کرد: امسال مقدار خرید تضمینی گندم نسبت به پارسال با رشد ۲۵ درصدی به نزدیک ۱۰ میلیون تن برسد که بارش های خوب در ماه های گذشته و اقدام های وزارت جهاد کشاورزی بویژه اعلام بموقع و مناسب نرخ خرید تضمینی گندم و به زراعی در این افزایش موثر خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد امسال بهای گندم خریداری شده بموقع پرداخت شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: از سوی دولت نرخ خرید تضمینی گندم معمولی ۱۲۷۰۵ ریال و گندم دوروم ۱۳۰۶۰ ریال تعیین و استانداردها، جدول پاکی خرید تضمینی و دستورالعمل ذخیره سازی تهیه شد.
به گفته وی، شرکت های غله مناطق و استان ها باید مطابق با دستورالعمل های خرید و جدول پاکی، گندم های باکیفیت را بخرند و ذخیره کنند.
وی اعلام کرد تاکنون ۹۲ مرکز خرید آماده خرید تضمینی گندم در استان خوزستان که قطب کمی و کیفی گندم در کشور است، هشت هزار تن از این محصول را تحویل گرفته اند و پیش بینی می شود بیش از یک میلیون تن گندم از استان خوزستان بصورت تضمینی خریداری شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: در سیستان و بلوچستان و بوشهر به ترتیب ۱۰ و چهار مرکز مستقرند. چهار مرکز نیز هفت هزار تن گندم از کشاورزان استان فارس خریده اند.
به گفته وی، پیش بینی می شود امسال در استان فارس به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید گندم کشور، نزدیک به یک میلیون تن گندم به قیمت تضمینی خریداری شود.
قنبری گفت مجموع خرید گندم در مناطق جنوبی تاکنون به نزدیک ۲۲ هزار تن رسیده است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید تضمینی گندم در سال ۱۳۹۴ را هشت میلیون و ۸۰ هزار تن اعلام و عنوان کرد: استان های خوزستان، گلستان و فارس بیشترین خریداران گندم داخلی از کشاورزان بودند.
به گزارش ایرنا، پارسال نزدیک به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم در کشور تولید و هشت میلیون و ۸۰ هزار تن از این میزان خریداری شد.
شرکت بازرگانی دولتی ایران هر کیلوگرم گندم معمولی (گندم نان) را به قیمت ۱۱هزار و ۵۵۰ ریال و گندم دروم را به بهای ۱۱ هزار و ۸۸۰ ریال با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید دو درصد خرید.
امسال نزدیک ۶ میلیون هکتار از زمین های آبی و دیم ۳۱ استان کشور زیر کشت گندم قرار دارد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی