کاهش استفاده از سموم از محصولات کشاورزی

کود کشاورزی

دلاور حیدرپور با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی از دهه ۷۰ تاکنون، کاهش مصرف کود و سم را تاجاییکه به محصولات کشاورزی خسارت وارد نکند در دستورکار قرار داده است، اظهار کرد: محصول سالم همیشه مد‌نظر بوده است و محصول سالم تنها به این معنی نیست که از کود و سم استفاده نشود بلکه باقی‌مانده کود و سم در محصول وجود نداشته باشد.

وی افزود: کود و سم برای کنترل آفات، کاهش خسارت و حفظ محیط زیست باید  درست، بهینه و به‌موقع مصرف شود تا از نظر اقتصادی هم برای کشاورزان مقرون به‌صرفه باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره میزان مصرف کود گفت: میزان کودی که در کشور مصرف می‌شود از متوسط دنیا کمتر است و میزان مصرف کود در مازندران از سرانه کشوری کمتر است.
حیدرپور با تاکید بر اینکه از توسعه باغ مرکبات در مازندران جلوگیری شود، ادامه داد: باغدارانی که اقدام به تولید محصول صادرات محور کنند حمایت می‌شوند و از باغدارانی که دشت‌ها را به باغ تبدیل می‌کنند حمایتی صورت نمی‌گیرد.
این مسوول اضافه کرد: باغداران با استفاده از تجارب موفق سایر باغداران و اصلاح روش‌های تغذیه، عملکرد در واحد سطح را افزایش دهند تا محصولات صادرات محور باشند و با عرضه بیش از حد محصولات کشاورزی مواجه نباشیم. وی با بیان اینکه دولت با خرید تضمینی محصولات کشاورزی از تولید داخل حمایت کند، گفت: محصولات باغی هم مشمول خرید تضمینی از سوی دولت شده است اما قیمتی که برای خرید تضمینی در نظر گرفته شده است هزینه تمام شده و سود اندکی دارد که باغداران را اغنا نمی‌کند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: کشاورزان برای دریافت رامت در زمان وقوع حوادث، بیمه کشاورزی را جدی بگیرند.حیدرپور با بیان اینکه نقدینگی مشکل جدی کشاورزان است و با نرخ بالای بهره بانکی دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: نرخ بهره بالای بانکی کمک به تولید نمی‌کند و در این راستا دولت در صدد کاهش نرخ بهره بانکی است.
این مسوول خاطرنشان کرد: از دو سال اخیر تاکنون مشکلی از لحاظ تامین کود شیمیایی وجود ندارد و کارگزاران با نرخ مصوب اقدام به توزیع کود شیمیایی می‌کنند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی