چراغ راهنمای ۵۰۰ محصول غذایی در مازندران روشن شد

سازمان غذا و دارو

مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران از نصب چراغ راهنما روی حدود ۵۰۰ فرآورده غذایی در مازندران خبر داد.

مهندس حسن مکرمی، مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران از نصب چراغ راهنما ( نشانگر رنگی محتوای تغذیه ای ) روی حدود ۵۰۰ فراورده های غذایی استان خبر داد.
وی افزود: سیاست وزارت بهداشت و درمان مبنی بر نصب برچسب چراغ راهنما بر روی فرآورده های غذایی در مازندران نیز با جدیت پیگیری شده است.

مهندس مکرمی ادامه داد: اقدامات زیادی برای کنترل و کاهش استفاده از فرآوره های غذایی مضر سلامت در حال انجام است که نصب  برچسب چراغ راهنما بر روی فراورده های غذایی از آن جمله است. چراغ راهنمای غذایی شامل سه رنگ نارنجی ، سبز و قرمز است به صورت برچسب بر روی فراورده های غذایی درج می شود . روی این برچسب ها میزان کالری، میزان قند ، اسید چرب ، شکر ،نمک و در  مواردی افزودنی ها و مواد نگهدارنده به صورت رنگ نمایش داده می شود.

مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو مازندران گفت: رنگ قرمز نشانه هشدار مصرف و مضر بودن مواد غذایی است،رنگ نارنجی یا زرد نشانه هشدار برای مصرف زیاد آن است و رنگ سبز نشانه بیخطر و مفید بودن آن ماده غذایی است‌.
(تعریف مضر بودن مواد غذایی: می توان به بالا بودن میزان چربی، قند، نمک اشاره کرد که برای افراد بیمار مضر می باشد ولی برای افراد عادی هر چند که مضر نیست اما مصرف ان توصیه نمی شود.)

مهندس مکرمی در پایان به تعداد حدود ۵۰۰ کارخانه تولید فرآورده های غذایی در استان اشاره کرد و گفت: در این کارخانه ها حدود سه هزار فرآورده غذایی تولید می شود که طرح نشانگرهای رنگی تغذیه ای را با موفقیت اجرا کرده اند و معاونت غذا و دارو مازندران به تمامی واحدها ابلاغ کرده اند تا هر چه سریعتر این نشان را بر روی محصولات خود درج نمایند.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin
برچسب :

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی