هشدار وزارت جهاد کشاورزی درباره بروز آفت فوزاریوم و زنگ‌زرد گندم

آفت فوزاريوم

معاون سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به شرایط جوی پیش‌ِرو احتمال توسعه بیماری‌های غلات به‌ویژه زنگ زرد و فوزاریوم (Fusarium blight) در مناطق شمال و شمال غرب، آذربایجان‌ها، مغان، گلستان و مازندران به‌شدت تهدیدکننده گندم است.

یحیی ابطالی اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی پیش‌ِرو و رطوبت کافی که در کشور وجود دارد، احتمال توسعه بیماری‌های غلات به‌ویژه زنگ زرد و فوزاریوم در مناطق شمال و شمال غرب، آذربایجان‌ها، مغان، گلستان و مازندران وجود دارد.

وی افزود: تا به امروز حدود ۵هزار هکتار کانون‌کوبی صورت گرفته است  وبه زارعان اطلاعیه‌های مکرر داده شده است تا به‌محض دیده شدن علائم اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون سازمان حفظ نباتات ادامه داد: امسال به‌دلیل بارندگی‌های خوبی که داشته‌ایم و آفتابی که وجود دارد، سال تولید بوده و عملکردها بالا است به همین منظور امکان افزایش بیماری‌ها وجود داشته و نیاز به مراقبت بیشتر دارد.

وی همچنین تصریح کرد: براساس تلاش ۲ساله‌ای که صورت گرفته است خسارت سن‌زدگی به‌شدت کاهش یافته و به نیم درصد رسیده است و در سال جاری نیز مراقبت‌هایی صورت می‌گیرد تا میزان سن‌زدگی از این رقم بالاتر نرود و کنترل شود.

ابطالی گفت: تا به امروز در ۸۰هزار هکتار عملیات مبارزه با سن انجام شده است و پیش‌بینی شده ۲ میلیون هکتار از مزارع نیز تحت پوشش قرار گیرد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی