مصوبه مجلس در حذف یارانه‌ سه دهک خواست دولت را برآورده نمی‌کند

سخنگوی دولت

سخنگوی دولت گفت: پیشنهاد کمیسیون تلفیق و مصوبه مجلس شورای اسلامی در حذف سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه خواست دولت را درباره پرداخت یارانه‌‌های نقدی برآورده نمی‌کند.

سخنگوی دولت گفت: پیشنهاد کمیسیون تلفیق و مصوبه مجلس شورای اسلامی در حذف سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه خواست دولت را درباره پرداخت یارانه‌‌های نقدی برآورده نمی‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی- سه شنبه – مجلس شورای اسلامی، بخش درآمدی تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را که درمورد هدفمندی یارانه ها است با ۱۲۵ رای موافق، ۶۷ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر مصوب کردند.
محمدباقر نوبخت به عنوان نماینده دولت در مخالفت با تبصره ۱۴ پیشنهادی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور تاکید کرد: آنچه دولت درقانون هدفمندی یارانه ها اجرا می کند با این پیشنهاد برآورده نمی‌شود و منابع حاصل از این مصوبه به سمت تولید نخواهد رفت و قابلیت اجرایی ندارد.
وی ادامه داد: اگر این مصوبه به تایید برسد، ۲۴ میلیون نفر از افراد کشور که یارانه‌ می گیرند به دلیل این که مستحق یارانه نیستند، حذف نخواهند شد زیرا این میزان بر اساس برآوردهای وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درست نیست.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصریح کرد: مجموع این افرادی که در تبصره ۱۴نام برده شده ۲۴ میلیون نفر نیستند زیرا تمامی مواردی که وزارت کار آنها را شناسایی کرده به ۲۴ میلیون نفر نخواهند رسید.
نوبخت یادآور شد: تاکنون سه میلیون نفر از یارانه‌بگیران حذف شده‌اند و بقیه نیز از مجموع تجار و صاحبان مشاغل هستند که حدود ۳۸ هزار و ۵۶۲ نفر بوده و پزشکان و نمایندگان مجلس نیز حدود ۱۵ هزار و ۸۲۲ نفر هستند.
وی همچنین گفت: بیشتر افرادی که حقوق آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان در سال است، حدود دو میلیون و ۶۹۴ هزار و ۷۴۷ نفر هستند و افرادی که در خارج از کشور یارانه می‌گیرند حدود ۲۳ هزار و ۷۱۸ نفر می‌باشند.
معاون رییس جمهوری تصریح کرد: افرادی نیز که بوسیله روش باز بالای ۳۵ میلیون تومان در سال حقوق می‌گرفتند و توسط وزارت تعاون شناسایی شده‌اند چهار میلیون و ۲۸۳ هزار نفر بوده که در مجموع افرادی که شناسایی شده‌ند هفت میلیون و ۵۶ هزار و ۵۲ نفر می‌باشند.
نوبخت خاطرنشان کرد: این که گفته می‌شود ۲۴ میلیون نفر از دریافت یارانه حذف می‌شوند، درست نیست و کسانی که مستغنی هستند نگران دریافت یارانه نیستند بلکه افراد کم‌درآمد نگرانی برای دریافت یارانه دارند پس عدد واقعی حذف‌شدگان بر اساس مصوبه مجلس ۲۴ میلیون نفر نخواهد بود.
وی گفت: دولت خواهان پرداخت یارانه به افراد معسر و نیازمند است و از میزان حذف یارانه‌ها باید این منابع به سمت تولید برود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تاکید کردکرد: دولت مخالف پیشنهاد مصوبه کمیسیون تلفیق است.
پس از این سخنان، لاریجانی از نوبخت پرسید: یکی از مشکلات کمیسیون تلفیق این بود که دولت خانوارهایی را که نیازمند نیستند را حذف کند ولی این کار نشده است حال اگر این پیشنهاد در مجلس رأی نیاورد، شما می‌خواهید چه کار کنید؟
نوبخت پاسخ داد: ما یک بار چهار و نیم میلیون نفر را حذف کردیم و در حال حاضر نیز بیش از سه میلیون نفر حسب مورد به درخواست مجلس حذف شدند که وزارت تعاون در حال اجرای آن است.
وی ادامه داد: البته دولت در پرداخت یارانه‌های غیرنقدی دچار مشکل است و این پیشنهاد نمی‌تواند یارانه ۲۴ میلیون نفر را حذف کند.
نوبخت افزود: اگر قرار است مشکل دولت حل شود، این پیشنهاد مشکلی از ما حل نمی‌کند و ما نمی‌خواهیم بدون دلیل یارانه فردی را حذف کنیم. در عین حال یارانه حذف‌شده باید به سمت امنیت و اشتغال هدایت شود.
وی یادآور شد: دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان علاوه بر پرداخت یارانه نقدی دولت در بخش‌های دیگر هزینه کرده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی