شاخص قیمت تولیدکننده در بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی بالا رفت

اقتصاد

شاخص قیمت تولیدکننده در بخش های زراعت، باغداری و دامداری در سال های ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ برابر با ۱۴۷٫۸، ۲۰۹٫۷ و ۲۱۴٫۷ و درصد افزایش آنها نسبت به سال پیش از خود برابر با ۴۷٫۸، ۴۱٫۹ و ۲٫۴ درصد بود.

شاخص قیمت تولید کننده (Producer price index) متوسط قیمت کالاها و خدماتی است که بنگاه‌ها به ازای تولید کالا و خدمات دریافت می‌کنند.
بر اساس شاخص قیمت تولیدکننده، نرخ تورم تولیدکنندگان به مفهوم تغییر در قیمت سبد معینی از کالاها و خدمات تولید شده در داخل کشور اندازه گیری می‌شود.
مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده در بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) را منتشر کرد که بر پایه آن، درصد تغییرات فصلی شاخص قیمت تولیدکننده بخش های زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل های بهار، تابستان، پاییز و زمستان سال ۱۳۹۱ به ترتیب برابر با ۴۷٫۸، ۷٫۵، منهای ۳٫۳ و ۱٫۴ درصد بود.
همچنین درصد تغییرات فصلی سال ۱۳۹۲ در چهار فصل به ترتیب ۴۴٫۳، سه، منهای ۲٫۸ و منهای ۲۳٫۳درصد بود.
درصد تغییرات فصلی سال ۱۳۹۳ در فصل های سال به ترتیب ۳۰٫۲، هفت، منهای ۷٫۲ و منهای ۱۵٫۵درصد را نشان داد.
شاخص گروه غلات در سال های ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ به ترتیب برابر با ۱۳۰٫۶ ،۲۱۶ و ۲۴۱٫۲ بود که نسبت به سال پیش از خود ۳۰٫۶ ،۶۵٫۴ و ۱۱٫۷درصد افزایش داشت.
در همین سال ها شاخص گروه سبزیجات به ترتیب ۱۴۳٫۴، ۲۸۸ و ۲۲۱٫۵ بود که نسبت به سال پیش از خود ۴۴٫۴، ۹۹٫۵ و منفی ۲۳٫۱درصد را نشان داد.
شاخص گروه میوه ها و میوه های آجیلی در سال های ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ به ترتیب ۱۵۲٫۵ ، ۲۱۱٫۲ و ۲۲۴٫۱ شد که نسبت به سال پیش از خود ۵۲٫۵ ، ۳۸٫۵ و ۶٫۱ درصد افزایش یافت.
رقم های ۱۶۹٫۹، ۲۰۵٫۱ و ۲۱۲ به عنوان شاخص گروه دانه ها و میوه های روغنی در سال های ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ ثبت شد که نسبت به سال پیش از خود ۶۹٫۹ ۲۰٫۷ و ۳٫۴ درصد افزایش داشت.
شاخص گروه محصولات نوشابه ای و ادویه ای در همین سال ها به ترتیب ۱۵۸٫۶، ۱۸۹٫۱ و ۲۳۸٫۹ بود که نسبت به سال پیش از خود ۵۸٫۶ ،۱۹٫۲ و ۲۶٫۴ درصد رشد نشان داد.
در همین سال ها شاخص گروه توتون و تنباکو به ترتیب ۲۳۲٫۸، ۱۶۹٫۳ و ۱۹۶٫۳ ثبت شد که نسبت به سال پیش از خود ۱۳۲٫۸، منهای ۲۷٫۳ و ۱۶ درصد تغییر داشت.
شاخص گروه گیاهان در ساخت شکر در سال های ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ نیز به ترتیب ۱۰۷٫۲، ۱۵۵٫۶ و ۲۰۱ بود که نسبت به سال پیش از خود ۷٫۲، ۴۵٫۱ و ۲۹٫۲ درصد افزایش یافت. / ایرنا

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی