سبزی ایلامی‌ها با آب آلوده آبیاری می‌شود

سبزی

آیا امسال هم بازار مصرف ایلام پذیرای سبزی آلوده خواهد شد؟

با پایان یافتن فصل زمستان و تمام شدن فصل کاشت سبزیجات به دلیل گرمای شدید تابستان در مناطق گرمسیری خوزستان، سبزی خوردن ایلام و برخی شهرستان‌های آن از دیگر استان‌ها تأمین می‌شود که آلوده است و این آلودگی به تأیید مسئولان بهداشتی و غذایی آنها نیز رسیده و یکی از موضوعات همیشگی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی است. برای نمونه می‌توان به سبزی‌کاری با استفاده از آب آلوده رودخانه « قره‌سو» اشاره کرد و طبق اظهارنظرهای مسئولان حدود ۲۲ روستا در حاشیه این رودخانه ساکن هستند و مبادرت به کشت سبزی می‌کنند.

هرچند میزان سطح زیر کشت سبزی‌کاری غیرمجاز در این شهرستان از ۵۰ هکتار به حدود ۲۰ هکتار در سال قبل کاهش یافته، اما هم‌چنان ادامه دارد و یکی از اصلی‌ترین مشتریان این سبزی مرکز استان ایلام و برخی شهرستان‌های آن است. آلودگی ناشی از آب رودخانه قره سو که پساب‌های صنعتی و فاضلاب‌های شهری به آن وارد می‌شود زیاد است.

این سبزی آلوده، در حجم وسیع به استان ایلام وارد و توسط اغلب سبزی‌فروشان سیار و ثابت توزیع می‌شود و به سر سفره مردم می‌رود، این درحالی است که هیچ‌کدام از مسئولان بهداشت و سلامت استان تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده‌اند و حتی هشداری به شهروندان ایلامی نداده‌اند. به نظر می‌رسد هیچ نظارتی بر ورود و توزیع سبزیجات به استان ایلام وجود ندارد و اغلب دستگاه‌های نظارتی برای خود در این زمینه وظیفه‌ای متصور نیستند درحالی‌که این سبزیجات به‌شدت سلامت شهروندان ایلامی را تهدید می‌کند.

جهاد کشاورزی استان، شهرداری و میدان میوه و تره‌بار ایلام در این خصوص به خبرنگار ایسنا اعلام کرده‌اند هیچ وظیفه‌ای بر عهده ندارند و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز با وجود پیگیری‌های فراوان پاسخی نداده است.

یک متخصص بیماری‌های عفونی هم به ایسنا گفت: در خصوص بیماری‌های ناشی از مصرف سبزیجات آلوده گفت: کشت سبزیجات با استفاده از آب‌های آلوده می‌تواند در انتقال بیماری‌های منتقله از طریق آب و غذا که سر دسته آن‌ها وباست نقش داشته باشد.

دکتر «حسین بیگلری» افزود: هپاتیت ویروسی A، تیفوئید یا حصبه، اسهال عفونی و بیماری‌های ویروسی که از طریق دستگاه گوارش انتقال داده می‌شود از دیگر بیماری‌های شایعی هستند که از طریق استفاده سبزیجات آلوده به انسان منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: سبزیجات به‌ طورکلی چون از راه دستگاه گوارش وارد بدن می‌شوند بیماری‌هایی که ایجاد می‌کنند علائم گوارشی دارند که اسهال، تهوع، درد شکم و استفراغ از جمله علائمی است که در بدن انسان ایجاد می‌شود که واکنش سیستم دفاعی بدن را نسبت به ورود میکروب خارجی حساس می‌کند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به لزوم رعایت شستشوی دقیق و اصولی سبزیجات قبل از مصرف، گفت: توصیه می‌شود که حتماً سبزیجات پس از طی چهار مرحله پاک‌سازی، انگل زدایی، میکروب‌کشی، ضدعفونی و شست‌وشو مورد مصرف قرار گیرد.

نکته‌ای که تمامی پزشکان و کارشناسان بهداشت شکی در آن ندارند این است که به لحاظ علمی، انتقال عفونت از طریق سبزی آلوده به انسان اثبات شده است، بنابراین نظارت بر فاضلاب‌ها و نحوه آبیاری مزارع سبزی و صیفی امری ضروری است که همت و حساسیت بیشتر مسئولین ذی‌ربط را می‌طلبد.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه نیز درباره این سبزیجات گفت: در حاشیه رودخانه قره‌سو ۶۳۰ هکتار زمین کشاورزی وجود داشت که تا یکی دو سال گذشته کشاورزان از آب این رودخانه که آلوده بود، برای کشت سبزیجات استفاده می‌کردند.

کرمی افزود: سال گذشته به خاطر بحث شیوع بیماری وبا، با همکاری نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، دادگستری و گروه بهداشت محیط تمامی زمین‌هایی که به کشت سبزیجات با استفاده از این آب‌ها می‌پرداختند معدوم شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در برخی شهرستان‌ها ممکن است در مزارع ذرت از پساب‌های سطحی فاضلاب(نه فاضلاب سرویس‌های بهداشتی) استفاده شود، ولی در کشت سبزیجاتی که به مصرف انسان می‌رسد در سطح استان از هیچ‌گونه فاضلابی استفاده نمی‌شود.

کرمی خاطرنشان کرد: گندم و ذرت مستقیماً به مصرف انسان نمی‌رسد و ابتدا خشک می‌شود که همین خشک شدن باعث میکروب‌کشی خواهد شد و مورد خاصی وجود ندارد، مشکل اصلی سبزیجات خام است که خوشبختانه توانسته‌ایم کشت سبزیجات خام با استفاده از فاضلاب را در سطح استان به صفر برسانیم.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: تیم مشترکی متشکل از چندین اداره ذی‌ربط تشکیل‌شده که هرچند وقت یک‌بار از مزارع سبزی و صیفی بازدید می‌کنند.

کرمی با تأکید بر این‌که کشت سبزیجات با استفاده از فاضلاب در سطح استان وجود ندارد، افزود: اگر در بازدیدها و یا گزارشات مردمی موردی از کشت سبزیجات با استفاده از فاضلاب‌ها را ببینیم قطعاً برخورد قانونی به عمل خواهیم آورد.

وی گفت: کشت این‌گونه سبزیجات چون تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی می‌شود برای متخلفین زندان و جریمه نقدی و ضبط وسایل کشاورزی را به دنبال خواهد داشت و کل زمین‌های سبزی‌کاری با تراکتور معدوم خواهد شد.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی