روش های مبارزه با بیماری های گندم

گندم

طهمورث قاسم نژاد درباره روش های کنترل و مبارزه با بیماری ها و آفات گندم اظهار کرد: بسیاری از بیماری های بذر زاد گندم مانند سیاهک با تهیه بذور اصلاح شده که قبل از توزیع توسط شرکت فروشنده ضد عفونی می شود کنترل می شود.

وی ادامه داد: برخی از بیماری هایی که مربوط به مرحله داشت گندم است و در  خاک یا علف هرز زمستان گذرانی می کنند باید توسط مدیریت تلفیقی کنترل شوند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری افزود: ضدعفونی بذور با سموم سیستمیک یا تماسی، استفاده از ارقام مقاوم، گواهی شده و سالم، از بین بردن بقایای گیاهی آلوده، تناوب زراعی، رعایت تراکم کاشت و کنترل علف های هرز هم خانواده گندم باید در مرحله داشت توسط مدیریت تلفیقی کنترل شوند.
قاسم نژاد با بیان اینکه بیماری زنگ گندم نوعی بیماری قارچی است که روی برگ های جوان به صورت جوش یا تاول ظاهر می شود، گفت: این جوش ها بهم می پیوندند و نوارهایی در امتداد رگبرگ ها ایجاد می کنند که با پیشرفت بیماری، ساقه، خوشه و سایر قسمت های گیاه به قارچ عامل بیماری آلوده می شود و خسارت زیادی به محصول وارد می کند که با استفاده از سموم قارچ کش مانند تکتو به میزان ۰٫۵ تا ۱ لیتر در هکتار، ایمپکت ۰٫۵ لیتر در هکتار و تیلت ۰٫۸ تا ۱ لیتر و فولیکور ۱ لیتر در هکتار توصیه می شود.
این مسوول خاطرنشان کرد: بیماری لکه خرمایی به صورت نقاط زرد مایل به قهوه ای با هاله زرد رنگ در روی برگ ها ظاهر می شود و با پیشرفت بیماری لکه ها زرد و خشک می شوند.
وی ادامه داد: بیماری سپتوریوز که ابتدا بصورت لکه سبز روشن یا زرد روی برگ دیده می شود به تدریج لکه ها بزرگتر مشاهده می شود و در میان آن خال های سیاه رنگی تشکیل می شود که برای مبارزه آن مانند بیماری زنگ گندم اقدام شود.
وی در پایان گفت: هزینه های عملیات مبارزه با این آفت شامل خرید سموم مناسب و کافی و تدارک سم پاش از محل اعتبارات این مدیریت بوده است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی