رشد ۴ درصدی اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶

صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه در تازه ترین گزارش خود، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶ را به میزان ۴ درصد و در سال ۲۰۱۷ به میزان ۷/ ۳ درصد ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دبی، این نهاد در عین حال چشم انداز اقتصادی عربستان را به دلیل قیمت پایین نفت، منفی دانست.
صندوق مزبور همچنین دورنمای رشد اقتصادی برای کل منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را قابل توجه ندانست.
در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است: اقتصاد عربستان در سال ۲۰۱۶ به میزان یک ممیز ۲ درصد که کمترین رقم در ۷ سال اخیر است، رشد خواهد داشت و این رقم در سال ۲۰۱۷ به میزان یک ممیز ۹ درصد خواهد بود.
این گزارش با اشاره به تمهیدات ریاضتی عربستان برای کاهش هزینه های جاری و افزایش درآمدهای غیرنفتی پس از کسری بودجه در سال گذشته میلادی افزود: دولت ریاض با کاهش یارانه های مربوط به سوخت، برق، آب و دیگر اقلام حیاتی، درصدد افزایش درآمدهای غیرنفتی و عقلانی کردن میزان مصرف برآمده است.
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که کاهش قیمت نفت، بر اقتصاد کلان عربستان، سنگینی خواهد کرد. علاوه بر آن، جهش در نرخ نفت تبعات منفی بسیاری بر بزرگترین صادرکننده نفت خام در جهان دارد.
این گزارش با ذکر نتایج رتبه بندی موسسه رتبه بندی ‘فیچ’و تنزل رتبه عربستان از AA به AA منفی نوشت: چشم انداز اقتصادی عربستان، منفی باقی خواهد ماند؛ از این رو، اصلاحات در بخش انرژی، لایحه حقوق، اولویت بندی هزینه های عمومی و افزایش درآمدهای مالیاتی غیرنفتی از اقدامات لازم برای عربستان سعودی است.
صندوق بین المللی پول در ادامه گزارش خود آورد: اقتصاد خاورمیانه، شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان در مجموع در سال ۲۰۱۶ به میزان ۳ ممیز یک درصد رشد خواهد داشت که این رقم در سال آینده میلادی ۳ ممیز ۵ درصد خواهد بود.
براساس گزارش این صندوق، کاهش نرخ رشد در سال گذشته صادرکنندگان و وارد کنندگان نفت را تحت تاثیر قرار داد. اقتصاد کشورهای وارد کننده نفت همچون مصر، پاکستان و تونس به میزان ۳ ممیز ۵ درصد در سال ۲۰۱۶ رشد خواهد داشت.
صندوق بین المللی پول همچنین چشم انداز رشد اقتصادی برای صادرکنندگان نفت را برای سال جاری ۲ ممیز ۹ درصد ارزیابی کرد که از رقم پیش بینی شده ۳ ممیز ۸ درصد در ماه اکتبر، کمتر است.

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی