رشد منفی صنعت در سه فصل اول سال ۹۴

اقتصاد

رشد بخش صنعت در اقتصاد ایران به ۱٫۲ درصد کاهش پیدا کرد.

مرکز آمار ایران در جدید ترین گزارش از نرخ رشد اقتصادی، این نرخ را در ۹ ماهه اول سال جاری، ۰٫۷  اعلام کرد. براساس این گزارش که از نتایج حساب های ملی فصلی مرکز امار ایران استخراج شده، نرخ رشد محصول ناخالص داخلی ایران به قیمت بازار، در ۹ماهه اول سال ۹۴، برابر با ۰٫۷ درصد بوده.

طبق این گزارش بخش کشاورزی در این مدت ۳٫۲ درصد رشد مثبت داشته درحالیکه گروه صنعت، به رشد منفی ۱٫۲ درصد رسیده. گروه خدمات هم مثل گروه صنعت، رشد منفی داشته که این رقم توسط مرکز آمار، منفی ۰٫۳ درصد برآورد شده. این گزارش نشان می دهد که گروه صنعت و خدمات در ۹ ماهه اول سال جاری، بیش از بخش کشاورزی از رکود اقتصادی صدمه دیده است. پیش از این مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی هم در گزارشی نسبت به کاهش سهم بخش صنعت دراقتصاد کشور هشدار داده بود. براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، نسبت سرمایه گذاری به ارزش افزوده بخش صنعت و معدن از ۳۸ درصد در سال ۱۳۸۳ به ۱۹ درصد در سال ۱۳۹۱ کاهش یافته است که یک کاهش مداوم و معنا دار است. فعالان اقتصادی در بخش صنعت هم نسبت به اثرات رکود بر این بخش ابراز نگرانی کرده بودند.

 

 نام بخش نرخ رشد نه ماهه نخست ۱۳۹۴ (درصد، سال پایه ۱۳۷۶)
گروه کشاورزی ۳.۲
گروه صنعت ۱.۲-
گروه خدمات ۰.۳-
محصول ناخالص داخلی (به قیمت بازار) ۰.۷
محصول ناخالص داخلی بدون نفت (به قیمت بازار)
Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی