خرید ۱۳۰۰ تن دانه‌ روغنی کلزا

دانه روغنی کلزا

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ۱۳۰۰ تن دانه روغنی کلزا تاکنون در مناطق گرمسیری کشور از کشاورزان خریداری شده است.

به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه خرید دانه روغنی کلزا در مناطق گرمسیری کشور آغاز شده است، گفت: دانه روغنی کلزا کالایی استراتژیک است که وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید این محصول برنامه‌ای ویژه دارد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برداشت دانه روغنی کلزا از ابتدای سال‌جاری در استان‌های خوزستان، فارس و ایلام و سپس در کرمان و هرمزگان شروع شده و مراکز این شرکت، خرید تضمینی این محصول استراتژیک را آغاز کرده‌اند.

قنبری با بیان اینکه تاکنون ۱۳۰۰ تن دانه روغنی در ۵ استان خریداری شده، افزود: امسال ۶۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کشور به کشت کلزا اختصاص یافته و پیش بینی می‌شود ۱۰۰ هزار تن از این محصول در کشور خریداری شود.

قنبری تاکید کرد: دانه روغنی کلزا در سراسر کشور کشت می شود و استان های برتر در زمینه تولید کلزا به ترتیب گلستان، خوزستان، اردبیل و خراسان رضوی است که پیش بینی می‌شود نیمی از خرید تضمینی کلزا در این ۴ استان انجام شود.

وی تصریح کرد: دانه روغنی کلزا یک محصول استراتژیک و ماده اولیه تولید روغن خوراکی است و با توجه به برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه و ترویج بخش کشاورزی و اهمیت تولید دانه‌های روغنی در کشور، نگاه ویژه ای به خود اتکائی تولید این محصول در کشور شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برداشت کلزا از اولین روزهای سال‌جاری در استانهای جنوبی و کلزا خیز شروع شده و با گذشت زمان و رسیدن به ماه‌های گرم سال، برداشت آن سیر صعودی می گیرد و حدوداً تا اواسط مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی تشریح کرد: شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید وزیر جهاد کشاورزی، متولی خرید تضمینی این محصول شده و با انجام خرید تضمینی با کیفیت، عملیات خرید دانه روغنی کلزا را انجام خواهد داد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، قیمت خرید تضمینی کلزا را به ازای هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ۳۰۰ ریال اعلام و تشریح کرد: مراکز خرید این شرکت در استان‌ها کلزای کشاورزان را تحویل می گیرند و بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل نسبت به پرداخت و واریز بهای کلزاهای خریداری شده اقدام می کند./ فارس

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی