خرید‌های بخش کشاورزی دولت قبل قانونی است

میوه

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برداشت دو و نیم میلیاردی از خزانه و صندوق توسعه ملی هنوز بلاتکلیف است خواهان توضیح درباره چرایی بلا تکلیف ماندن این برداشت شد.

احمد توکلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته شبکه دو سیما، خواهان توضیح چرایی بلا تکلیف ماندن دو و نیم میلیارد دلار برداشت از صندوق توسعه ملی شد.

وی افزود: نه تنها این مبلغ به صندوق توسعه برنگشته بلکه در محلی به غیراز موارد یاد شده هزینه شده است.

توکلی در ادامه به خریداری دو ساختمان توسط وزارت جهاد کشاورزی از محل برداشت از صندوق توسعه اشاره کرد گفت: دولت نه تنها دو و نیم میلیارد را صرف اهداف های یاد شده نکرده بلکه اقدام به خرید ساختمان‌های غیر ضروری هم کرده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی همچنان مصرانه تکرار و تاکید کرد: در هرحال دو و نیم میلیارد دلار مبلغ برداشت شده از صندوق توسعه ملی به خانه باز نگشته است و مورد تخلف قرار گرفته است.

بخشنده:خرید‌های بخش کشاورزی دولت قبل قانونی است

عبدالمهدی بخشنده نماینده دولت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته شبکه دو سیما و در ارتباط با میزان دو و نیم میلیارد برداشت از صندوق گفت: اصل این مبلغ تنها یک میلیارد و صدو شصت میلیون دلار بوده که برای خریداری و انبار ذخایر راهبردی و واردات کالاهای کشاورزی اعم از گندم، کود و شکر و غیره هزینه شده است.

وی افزود: این مبلغ  به منظور رفع نیاز و تامین مواد اولیه و مورد نیاز وزارتخانه های صنعت و تجارت، بهداشت و جهاد کشاورزی صرف شده و مابقی آن به صندوق توسعه ملی باز پس داده شده است.

بخشنده خاطرنشان کرد: دولت قبل زمانی این هزینه را انجام داده است که ذخایر گندم  در تهران به ۲۱ روز و در برخی شهرستان‌ها به سه روز رسیده بود بنابراین وارد کردن گندم در آن زمان امری ضروری بوده است.

بخشنده تاکید کرد: ساختمان‌های جدید خریداری شده وزات جهاد کشاورزی از محل فروش ساختمان‌های قدیمی این وزارتخانه درسطح شهر تامین شده است و ارتباطی به مبلغ برداشت شده از صندوق توسعه ملی ندارد.

وی به خرید های انجام شده مانند ۸۰۰ میلیاردتومان کود شیمیایی و ۸۰۰ میلیون یورو شکر اشاره کرد ادامه داد: هیچ کدام از تخلفات و اتهامات مطرح شده، متوجه وزارت جهاد کشاورزی و دولت قبل نیست و اگر کاری صورت گرفته کاملاً دارای مجوز بوده است./ تسنیم

Digg twitter Facebook cloob Delicious Stumble Upon Google plus Facenama Linkedin Balatarin

مطالب پیشنهادی / مشابه :

درباره نویسنده

835 مطلب نوشته است .

حامد غفاری هستم 28 ساله عاشق آی تی و اینترنت لیسانس نرم افزار و یک سالی هست وارد صنایع غذایی شدم و وارد تولید مواد غذایی شدم. میخوام بیشتر تو این بازار باشم و اخبار این صنعت رو نشر بدم.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مجله صنایع غذایی ایران. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی